Pierwsza wiosenna sensacja w piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasie. Legia Warszawa przegrała w Kielcach

LUMAR
Do sporej sensacji doszło w sobotnim meczu 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Legia Warszawa przegrała w Kielcach z Koroną 2:3.

Warszawski zespół, który zatrudnił w przerwie zimowej pięciu nowych piłkarzy, przewodzi w tabeli po rundzie jesiennej. Podopieczni Jana Urbana w pierwszych 15 meczach zgromadzili 33 punkty, o cztery więcej od poznańskiego Lecha. Kolejorz w niedzielę o godzinie 17 gra w Chorzowie z Ruchem. Jest szansa na zmniejszenie dystansu do Legii.

Wyniki piątkowych i sobotnich spotkań T-Mobile Ekstraklasy

Korona Kielce - Legia Warszawa 3:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Jakub Kosecki (21), 1:1 Maciej Korzym (31), 2:1 Artur Lenartowski (47), 2:2 Inaki Astiz (66), 3:2 Tadas Kijanskas (73).
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 8127.
Bartosz Bereszyński, były piłkarz Lecha występował warszawskim zespole do 65. minuty

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Bartłomiej Pawłowski (11), 1:1 Marek Wasiluk (16), 2:1 Waldemar Sobota (80).
Sędziował: Marcin Borski (Warszawa). Widzów: 10.000

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Robert Demjan (2), 2:0 Błażej Telichowski (17), 3:0 Marek Sokołowski (66), 4:0 Robert Demjan (82).
Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 2400.

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Piotr Wiśniewski (83), 1:1 Miłosz Przybecki (88).
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów: 2500.

KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Bartosz Rymaniak (9), 2:0 Szymon Pawłowski (23. karny), 3:0 Michal Papadopulos (81).
Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 7000.