Pierwsza wygrana siatkarek PBS SKF Politechnika Poznańska w tym sezonie. Poznanianki pokonały na wyjeździe Truso Elbląg

Zaktualizowano
Siatkarki PBS SKF Politechnika Poznańska po ostatnim meczu ligowym też miały powody do radości Fot. Archiwum SKF
Siatkarki PBS SKF Politechnika Poznańska jeszcze trzy tygodnie temu walczyły o przetrwanie i nie wiedziały, czy w ogóle przystąpią do rozgrywek. W dramatycznej sytuacji drugoligowemu klubowi przyszedł z pomocą Poznański Bank Spółdzielczy. W miniony weekend zawodniczki odwdzięczyły się sponsorowi pierwszym zwycięstwem w sezonie, pokonując na wyjeździe Truso Elbląg 3:1.

Spotkanie w Elblągu było dla poznanianek bardzo ważne. Siatkarki SKF PBS Politechnika Poznańska pojechały na to spotkanie bardzo umotywowane. Pierwszy set to jednak katastrofa w wykonaniu poznanianek, które zrobiły tyle błędów ile należałoby zrobić w pięciu spotkaniach,a nie jednym. Gra Poznanianek w tym secie pozostawiała dużo niedosytu, a przybyli z Poznania kibice przecierali oczy ze zdumienia na widok postawy swoich idolek.

Drugi set to zmiana w postawie SKF PBS PP Poznań. Siatkarki Damiana Gapika zostały w przerwie pomiędzy setami, chyba podmienione z hali, bo zaczęły wreszcie walczyć na miarę możliwości dnia.

Długimi momentami gra Poznanianek pozostawiała wiele do życzenia, ale to wystarczyło do zwycięstwa zasłużonego 25:21 i wyrównania staniu spotkania na 1:1.

Trzeci set to dominacja totalna siatkarek Damiana Gapika, które wreszcie uwierzyły w siebie i zaczęły dominować nad rywalkami. Wygrana 25:16 nie pozostawia złudzeń w temacie tego kto był lepszym w tym meczu.

Czwarty set dla Poznańskich kibiców był szczególny. Czekali Oni z niepewnością co zaprezentują siatkarki Damiana Gapika.
Te jednakże wyciągnęły wnioski z poprzednich partii i pewnie wygrały 25:16, a całe bardzo ważne spotkanie 3:1.

To było bardzo ważne zwycięstwo dla poznanianek. Wiedzą One nad czym mają pracować, a zespół dał z siebie pomimo kryzysów bardzo dużo.

Energa MKS Truso Elbląg – SKF PBS Politechnika Poznańska 1:3 (25:19, 21:25, 16:25, 16:25)
Skład SKF: Radzewicz(c), Kohut, Halczak, Karolczyk, Kucner, Bogacz, Antczak(l) oraz: Kwiatek(l), Kozłowska, Trybulska, Kwiatek(l), Grzeca, Parczyńska.
Trener: Damian Gapik.