Pierwsze punkty w sezonie Waterpolo Poznań. Piłkarze wodni z Term Maltańskich dwukrotnie pokonali w Szczecinie miejscową Arkonię

Drużyna Waterpolo Poznań po spotkaniach z ligowymi faworytami tym razem spotkała się z Arkonią i w przekonujący sposób udowodniła swoją wyższość nad ekipą ze Szczecina Fot. Archiwum Waterpolo Poznań
W trzeciej kolejce sezonu Ekstraklasy piłkarze wodni z Poznania zdobyli komplet punktów w wyjazdowych meczach przeciwko Arkonii Szczecin.

Wymagający terminarz Ekstraklasy i mocni przeciwnicy w dwóch pierwszych kolejkach ligi sprawiły, że na swoje pierwsze punkty poznaniacy musieli czekać aż do trzeciej rundy spotkań. W Szczecinie nie zawiedli oni jednak oczekiwań swoich kibiców i dwukrotnie wysoko pokonali miejscową Arkonię. Tym samym po sześciu spotkaniach zajmują oni sześć punktów i zajmują czwarte miejsce w tabeli.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się bardzo wyrównanie i aż do 3. kwarty zawodnicy Box Logistics Waterpolo Poznań nie mogli być pewni końcowego zwycięstwa. Mimo przewagi poznaniaków w całym spotkaniu na 5 minut przed końcem trzeciej kwarty prowadzili oni jedną bramką 6:7. Od tego momentu popisali się jednak niebywałą skutecznością zarówno w ataku jak też w obronie, zdobywając kolejne 6 bramek i nie pozwalając przeciwnikowi na zdobycie żadnej. Ostateczny wynik 6:13 stanowił jednak zapowiedź tego, co zobaczyliśmy kolejnego dnia. W niedzielny poranek piłkarze wodni ze stolicy Wielkopolski wznowili grę w taki sam sposób w jaki zakończyli ją poprzedniego dnia i nie dając rywalom żadnych szans zwyciężyli ostatecznie 4:19. Najskuteczniejszym zawodnikiem dwumeczu w drużynie Box Logistics był Tomasz Różycki - zdobywca łącznie 11 bramek. Dwukrotnie MVP spotkania wybrany został natomiast Bartłomiej Kowalewski, który dołożył jeszcze w sumie 9 trafień.

“Sobotni mecz był dosyć nerwowy i do połowy nie było wiadomo jak potoczy się do końca. Przewaga doświadczenia sprawiła jednak, że w drugiej połowie odskoczyliśmy na kilka bramek i w ostatniej kwarcie spokojnie kontrolowaliśmy wynik. Niedzielne spotkanie było już dosyć jednostronne i dzięki konsekwentnej grze od początku nie mieliśmy wątpliwości co do końcowego rezultatu.” - powiedział kapitan zespołu Box Logistics Waterpolo Poznań - Bartłomiej Kowalewski.

Kolejne spotkania poznaniacy rozegrają już za tydzień w Poznaniu, kiedy to podejmą drużynę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Wyniki 3. kolejki Ekstraklasy Mistrzostw Polski Seniorów 2019/2020:

1. mecz: sobota 30.11.2019, godz. 20:00

Arkonia Szczecin – Box Logistics Waterpolo Poznań 6:13 (2:3,1:3,3:3,0:4)

Skład (w nawiasie liczba bramek): 1. Paweł Handze - bramkarz, 2. Bartłomiej Kowalewski (4), 3. Rafał Iwanowicz (1), 4. Rafał Bocheński, 5. Michał Bąk, 6. Artur Żukowski, 7. Tomasz Różycki (4), 8. Przemysław Buńkiewicz, 9. Eryk Naumowicz (2), 10. Michał Kulis, 11. Maciej Mruk (1), 12. Marcin Drula (1)

MVP: Bartłomiej Kowalewski

2. mecz: niedziela 01.12.2019, godz. 9:00

Arkonia Szczecin – Box Logistics Waterpolo Poznań 4:19 (2:5,1:3,0:6,1:5)

Skład (w nawiasie liczba bramek): 1. Paweł Handze - bramkarz, 2. Bartłomiej Kowalewski (5), 3. Rafał Iwanowicz, 4. Rafał Bocheński (2), 5. Michał Bąk, 6. Artur Żukowski (1), 7. Tomasz Różycki (7), 8. Przemysław Buńkiewicz, 9. Eryk Naumowicz, 10. Michał Kulis, 11. Maciej Mruk (2), 12. Marcin Drula (2)