Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo piłkarzy ręcznych MKS Poznań

MKS Poznań
MKS Poznań Elżbieta Skowron
W 16. kolejce spotkań pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn odbyły się tylko trzy mecze z udziałem wielkopolskich drużyn. Ważne zwycięstwo odniósł, przełamując serię sześciu porażek z rzędu, MKS Poznań, który pokonał na wyjeździe inny zespół zagrożony degradacją, plasujący się w strefie spadkowej ŚKPR Świdnica 32:22. To pierwsza wygrana podopiecznych trenera Domana Leitgebera na wyjeździe w tym sezonie.

Mecz był zacięty i wyrównany tylko przed niespełna 10 minut. Od wyniku 4:3 na swoją korzyść poznaniacy zdobyli osiem bramek z rzędu i w 18. minucie prowadzili 12:3.. Aż sześć z tych ośmiu bramek rzucił najskuteczniejszy na boisku najlepszy snajper poznańskiej drużyny Maciej Tokaj, który całe spotkanie zakończył z 12 golami. Gospodarze próbowali wprawdzie walczyć, do przerwy zmniejszyli straty do pięciu, a na początku drugiej połowy do czterech bramek, ale na więcej poznaniacy nie pozwolili. Podopieczni Domana Leitgebera ponownie przejęli inicjatywę, powiększyli przewagę i wygrali zdecydowanie. Wynik nie pozostawia wątpliwości, który z zespołów był lepszy.

W derbach Wielkopolski Wolsztyniak Wolsztyn po raz kolejny okazał się gorszy od Realu Astromalu Leszno, tym razem przegrywając przed własną widownią 21:27. W grupie B serię zwycięstw na początku rundy rewanżowej kontynuuje Nielba Wągrowiec. Podopieczni grającego trenera Bartosza Świerada pewnie ograli na wyjeździe najsłabszy zespół rozgrywek MOSiR Bochnia 30:24, wygrywając trzeci mecz z rzędu i umocnili się na bezpiecznym miejscu w tabeli.

Mecz MKS Kalisz – SMS ZPRP Gdańsk odbędzie się w środę 24 o godzinie 19.45 w hali Kalisz Arena. Natomiast Ostrovia Ostrów Wielkopolski wyjazdowe spotkanie z CMC Vitetem Zawiercie rozegra dopiero w czwartek. Początek o godzinie 18.