Pięściarze PKB w coraz lepszej formie

Za niespełna miesiąc w poznańskiej Arenie odbędą się indywidualne mistrzostw Polski seniorów w boksie (4-8marca). Tymczasem krajowi pięściarze wzięli udział w kolejnym już, przedostatnim turnieju Grand Prix o Puchar Polskiego Związku Bokserskiego, który odbył się w Karlinie. Ostatnia impreza GP zostanie rozegrana w dniach 16-19 lutego w Wałczu, a potem czołowi zawodnicy przyjadą już do stolicy Wielkopolski, aby walczyć o medale mistrzostw kraju.

W Karlinie wystąpiło 164 pięściarzy z 52 klubów, a najlepszym zespołem w klasyfikacji drużynowej okazała się ekipa Poznańskiego Klubu Bokserskiego. Podopieczni trenera Michała Nowaka (został najlepszym trenerem imprezy), wygrali w trzech kategoriach wagowych, wywalczyli dwa drugie miejsca, a siedmiu poznaniaków zostało sklasyfikowanych na trzeciej pozycji.

W kategorii lekkiej (60 kg) triumfował Damian Wrzesiński, który zwycięstwo w finale otrzymał walkowerem. Z kolei w wadze 69 kg w finale doszło do klubowego pojedynku PKB - Patryka Szymańskiego z Romanem Szymańskim. Emocji nie brakowało, a Patryk zwyciężył 4:1. Natomiast w kategorii ciężkiej (91 kg) cenne zwycięstwo zanotował Włodzimierz Letr, który w finale pokonał Michała Cieślaka (Broń Radom) 4:1. Wcześniej, w półfinale Cieślak wygrał z innym zawodnikiem PKB - Michałem Gerleckiem. W finale wagi 75 kg wystąpił także Kamil Gardzielik, który jednak uległ aktywniejszemu w ringu Tomaszowi jabłońskiemu (Sako Gdańsk) 1:4.

Do półfinałów dotarli także, podobnie jak wspomniany Gerlecki, inni pięściarze PKB: Dawid Michelus i Przemysław Ziemnicki (obaj 56 kg), Tomasz Mazur (69 kg), Sylwester Stempniewski (64 kg), Przemysław Bartkowiak (81 kg) oraz Marcin Śnitko (+91 kg).

- Może nasi zawodnicy nie boksowali jeszcze na najwyższym poziomie, ale nasza przygotowania do mistrzostw Polski idą w dobrym kierunku. Także kolejny turniej Grand Prix w Wałczu to będzie dla nas ostatni etap treningów na najważniejszą imprezę pierwszego kwartału. Jestem przekonany, że nasi zawodnicy będą w odpowiedniej, czyli wysokiej formie na turniej mistrzowski w Arenie - powiedział Michał Nowak, trener pięściarzy PKB, po udanej imprezie Grand Prix w Karlinie.

Dopiero po ostatnim turnieju Grand Prix w Wałczu, zapadnie ostateczna decyzja, czy indywidualne mistrzostw Polski seniorów w Poznaniu będą przeprowadzone w formule otwartej, czy też do turnieju zostaną dopuszczeni jedynie zawodnicy sklasyfikowani najwyżej po imprezach GP. Na razie większość szkoleniowców klubowych optuje za otwartą formułą, bo wtedy w imprezie mogłoby wystartować wielu młodych zawodników, którzy rozpoczęli rywalizację w GP dopiero w tym roku.

- Wkrótce zapadnie decyzja wydziału wyszkolenia PZB w tej sprawie. Ale liczę, że my też będziemy mogli wystawić więcej zawodników, niż to wynika z klasyfikacji Grand Prix - mówi trener Michał Nowak.