Pilska fabryka firmy Thule oficjalnie zaczęła swoją działalność. Światowy producent bagażników do samochodów i rowerów oraz uchwytów, siodełek i wózków dziecięcych działa w podstrefie ekonomicznej na Wawelskiej.

Zakład ruszył już z produkcją w październiku ubiegłego roku. Obecnie zatrudnia 70 pracowników, w tym jedynie 10 osób przeszło do Piły z zakładu Thule w Hucie (gm. Wieleń), gdzie znajduje się też centrum dystrybucji na rynki Europy Centralnej i Wschodniej.

Produkcja w Pile się rozkręca, dlatego docelowo zatrudnionych tu będzie 150 osób, o różnych kwalifikacjach. W Pile produkowane są, podobnie jak w Hucie, bagażniki do samochodów, rowerowe krzesełka dla dzieci, ale już latem ruszy produkcja wózków dziecięcych dla aktywnych rodziców. To będzie nowy produkt. Zakład stanął obok Polskich Zakładów Zbożowych, które jako pierwsze zainwestowały w strefie.

Zobacz galerię
- Strefa to dla nas bonus. Przyciągnęła nas tu gotowa infrastruktura i doskonała lokalizacja - powiedział Jeroen Bronnenberg, kierownik produkcji Thule. Zakład w Pile ma 3,5 tys. mkw powierzchni, z czego 7 tys. zajmuje hala produkcyjna, a 4,6 tys. mkw magazynowa.

Zobacz więcej: Oficjalne otwarcie fabryki Thule w podstrefie ekonomicznej na Wawelskiej

Zobacz też: Parę kliknięć zamiast stania w kolejce. Coraz częściej kupujemy bilety przez aplikacje

Źródło: TVN