Duża firma windykacyjna za blisko 200 mln zł przejęła udziały pilskiej spółki. Niedawno dokonano ważnej transakcji finansowej na polskim rynku. Pilska firma Presco Investments notowana na giełdzie sprzedała 100 procent sowich udziałów i wierzytelności dużej firmie windykacyjnej: Grupie KRUK. Cena za przejęcie udziałów wyniosła 197 milionów złotych, a sama wartość spraw, których jest aż 2 miliony to 2,7 miliarda złotych.


- Zamykamy jedną z największych i jednocześnie jedną z najważniejszych transakcji nie tylko w historii Grupy KRUK, ale także polskiego rynku zarządzania wierzytelnościami - skomentował transakcję Piotr Krupa, prezes KRUK S.A.

 

-  Proces finalizujemy zgodnie z planem. W pełni gotowi przystępujemy do działań operacyjnych na zakupionym portfelu - dodaje.

Co ważne dla pilskiego rynku pracy Grupa KRUK zachowa w Pile swój oddział i wraz z przejęciem udziałów PRESCO przejęła też część jej pracowników, tych najbardziej doświadczonych w windykacji. Bo jak wiadomo, dla firmy najważniejsza jest wydajność w ściąganiu długów. Zresztą był to jeden z powodów, dla których oferta Grypy KRUK została przyjęta. PRESCO zatrudniało w sumie kilkuset pracowników, nie tylko w Pile, bo w kraju też uruchomiło swoje oddziały. Zamierza jednak nadal działać, tyle że zmieni profil, choć nadal ma to być branża finansowa. Część pracowników w firmie więc zostało.

Przy ul. Witaszka w Pile na ukończeniu jest już nowy okazały budynek spółki i w nim ma się znaleźć jej nowa siedziba. Ale będzie też tu wiele pomieszczeń biurowych na wynajem i to kolejny zastrzyk pieniędzy, które trafią do firmy.

STREFA BIZNESU NA FACEBOOKU. POLUB NAS!