Piłka nożna: Kaliszanie obronili PP na szczeblu WZPN

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Piłkarze KKS Kalisz zdobyli cenne trofeum po dramatycznym meczu
Piłkarze KKS Kalisz zdobyli cenne trofeum po dramatycznym meczu Fot. Waldemar Wylegalski
Puchar Polski na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej po raz drugi z rzędu zdobył KKS Włókniarz 1925 Kalisz. W finałowym meczu rozegranym w środę w Kaliszu KKS Włókniarz 1925 pokonał innego trzecioligowca Polonię Środa Wielkopolska po dogrywce 3:1 (1:1,0:1).

Mecz finałowy był bardzo zacięty i wyrównany, najbardziej sprawiedliwy byłby rezultat remisowy i właśnie wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie w regulaminowym czasie 90 minut. Prowadzenie w ostatnich sekundach pierwszej połowy uzyskali poloniści, kiedy po kontrataku bramkę zdobył Jakub Solarek. Po przerwie kaliszanie bardzo się starali, żeby odwrócić losy spotkania i choć średzianie bronili się umiejętnie, grający u siebie podopieczni trenera Sławomira Suchomskiego zdołali doprowadzić do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się już w doliczonym czasie gry Stajko Stojczew.

Rozstrzygnięcie zapadło w dogrywce. W 105 minucie kaliszan na prowadzenie wyprowadził Przemysłąw Balcerzak, a trzy minuty przed końcem ich zwycięstwo przypieczętował Iwelin Kostow.

Trofeum kapitanowi drużyny z Kalisza wręczył prezes WZPN, Stefan Antkowiak. Zespół Polonii, który po raz pierwszy wystąpił w finale Pucharu Polski na szczeblu WZPN, nie zdołał sięgnąć po historyczny sukces. Drużynie z Kalisza, na pewno pomógł fakt, że grała przed własną widownią. Kaliszanie powtórzyli sukces z poprzedniego sezonu, kiedy zdobyli Puchar Polski WZPN po zwycięstwie 2:1 z Nielbą Wągrowiec.

– Ten sukces to dla nas to duże wydarzenie, podnoszące prestiż naszego klubu. Bardzo się cieszymy. Chwała chłopakom, że odwrócili losy spotkania – powiedział nam Sławomir Suchomski, trener kaliszan.

KKS jako triumfator Pucharu Polski na szczeblu WZPN, reprezentować będzie Wielkopolskę w rozgrywkach Pucharu Polski edycji 2016-2017 na szczeblu centralnym. Runda wstępna z udziałem 16 zdobywców PP na szczeblu regionalnym, 18. drugoligowców oraz sześciu drużyn I ligi, które w sezonie uplasowały się na miejscach 13-18, została zaplanowana na 16-17 lipca.
– Zrobimy wszystko, żeby jak najlepiej zaprezentować się na szczeblu centralnym – zapowiedział trener Sławomir Suchomski.

Materiał oryginalny: Piłka nożna: Kaliszanie obronili PP na szczeblu WZPN - Głos Wielkopolski