Piłka nożna kobiet: Cenne zwycięstwo Medyka Konin

Piłkarki Medyka Konin w kolejnym meczu ekstraligi pokonały na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego Pogoń Szczecin Women 2:1 i wciąż liczą się w rywalizacji o mistrzostwo Polski.

- Było to bardzo trudne spotkanie, gdyż zespół Pogoni w wiosną spisuje się bardzo dobrze i nam również postawił wysokie wymagania. Uważam jednak, że mój zespół wygrał w pełni zasłużenie, stwarzając znacznie więcej sytuacji strzeleckich. Przy lepszej skuteczności zwycięstwo mogło być bardziej okazałe - podsumowała trenerka Medyka Nina Patalon.

TU ZNAJDZIESZ WIĘCEJ INFORMACJI:
PIŁKA NOŻNA W GŁOSIE WIELKOPOLSKIM

Aktualne wicemistrzynie kraju mogły prowadzić już do przerwy, ale akcjom koninianek zabrakło wykończenia. Najdogodniejszą okazję zmarnowała Anna Gawrońska przegrywając pojedynek sam na sam z bramkarką Pogoni. Prowadzenie uzyskała w 56. minucie Aleksandra Sikora, która strzałem głową skierowała do siatki piłkę po świetnej indywidualnej akcji lewą stroną i dośrodkowaniu Marty Woźniak. Drugi gol dla Medyka to w głównej mierze zasługa wprowadzonej w 65. minucie na murawę Ewy Pajor, która po świetnej akcji idealnie wyłożyła piłkę Gawrońskiej, a ta z pięciu metrów dopełniła formalności.

Później bardzo dobrze spisująca się Pajor trafiła piłką w słupek zaś Woźniak w poprzeczkę, a niewykorzystane sytuacje zemściły się na koniniankach, gdy Monika Kaźmierczak uzyskała kontaktową bramkę dla przyjezdnych.

TAK DOPINGUJĄ PIŁKARZY:
KOLEJORZ GIRLS

- Zrobiło się trochę nerwowo, bo rywalki zyskały nadzieje na uniknięcie porażki, ale moja drużyna kontrolowała przebieg gry. Najważniejsze, są trzy punkty i zachowanie szans nawet na tytuł mistrzowski - stwierdziła Nina Patalon.

Medyk Konin - Pogoń Szczecin Women 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Aleksandra Sikora (56), 2:0 Anna Gawrońska (73), 2:1 Monika Kaźmierczak (77)

Medyk: Szymańska - Wasyluk, Sławczewa, Swierdłowa, Olszańska, Sikora, Sałata (85. Machnacka żk), Pakulska, Woźniak żk (88.Sołtysiak), Gawrońska. Lichtenstein (65.Pajor).