Piłka nożna kobiet: Medyk na piątkę w meczu na szczycie. Czwarta porażka Polonii Poznań

Piłkarki Polonii Poznań do tej pory nie wywalczyły nawet jednego punktu.
Piłkarki Polonii Poznań do tej pory nie wywalczyły nawet jednego punktu. Paweł F. Matysiak
W meczu na szczycie ekstraligi piłki nożnej kobiet prowadzący w tabeli Medyk Konin wysoko pokonał na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie dotychczasowego wicelidera, wicemistrza Polski, drużynę Czarnych Sosnowiec 5:0 (2:0).

Koninianki odniosły czwarte zwycięstwo w sezonie i z kompletem 12 punktów pozostały w fotelu lidera. Bohaterką spotkania była Dominika Kopińska, która zdobyła cztery bramki (9, 60, 67.karny,76), w drugiej połowie kompletując klasycznego hat tricka. Jednego gola strzeliła Nikol Kaletka (22).

- Tak naprawdę był to dla nas pierwszy poważny sprawdzian w obecnym sezonie i do rozgrywek przygotowywaliśmy się tak, żeby właśnie na sobotę przypadł pierwszy szczyt formy. Z meczu na mecz zespół grał lepiej, a w konfrontacji z Czarnymi udowodniliśmy, że „znawcy” kobiecego futbolu chyba zbyt szybko skreślili Medyka z grona kandydatów do tytułu – powiedział Roman Jaszczak, trener koninianek.

Podopieczne trenera Jaszczaka mecz rozstrzygnęły praktycznie na początku spotkania. Po 22 minutach koninianki prowadziły 2:0, a po przerwie grając częściej z kontry, przypieczętowały wysokie, w pełni zasłużone zwycięstwo.

Po sobotnich meczach 12 punktów ma na koncie również AZS PWSZ Wałbrzych, który tym razem pewnie pokonał beniaminka Polonię Poznań 5:1 (2:1). Poznanianki niespodziewanie już w 2. minucie objęły prowadzenie po bramce Pauliny Bączek, ale to były miłe złego początki. Wałbrzyszanki już dwie minuty później wyrównały, w końcówce pierwszej połowy wyszły na prowadzenie, a w ostatnim kwadransie zdobyły jeszcze trzy bramki. Beniaminek z Poznania z czterema porażkami zamyka tabelę, pozostając jedynym zespołem bez zdobyczy punktowej.

Następna kolejka ekstraligi kobiet zostanie rozegrana po przerwie na potrzeby reprezentacji – 8/9 września. Polonia Poznań podejmować będzie na AZS Wrocław, natomiast Medyk Konin zmierzy się na wyjeździe z AZS PSW Biała Podlaska.