Piłka nożna: Korona przegrała z bezrobotnymi Hiszpanami. Wstydliwa porażka kielczan na zgrupowaniu w Opalenicy

Sparing kielczan z bezrobotnymi Hiszpanami obejrzała garstka osób. Może i dobrze, bo gra Korony nie była na pewno dobra wizytówką polskiej ekstraklasy Fot. Mateusz Kępiński/www.korona-kielce.pl
Opalenica i hotel Remes od lat są już piłkarskim centrum Polski w przerwie między rozgrywkami. O sile hiszpańskiego futbolu we wtorkowe popołudnie przekonali się piłkarze Korony Kielce, drużyny ze środka tabeli naszej ekstraklasy. Podopieczni Gino Lettieriego przegrali bowiem 1:3 z bezrobotnymi piłkarzami spod szyldu organizacji AFE (La Asociación de Futbolistas Españoles).

Jedyna bramkę dla ekipy Gino Lettieriego zdobył z rzutu karnego Matej Pućko. Do przerwy hiszpańska drużyna prowadziła 1:0. W 55 minucie rzut karny wywalczył Oskar Sewerzyński. Sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Matej Pućko. Później jednak Hiszpanie zdobyli dwie bramki i wygrali sparing 3:1.

Korona być może miała słabszy dzień, ale nie zmienia to faktu, że porażka nawet w sparingu z niechcianymi piłkarzami z Półwyspu Iberyjskiego chluby im nie przynosi. Skład gości z Hiszpanii to wspaniała ściąga dla menedżerów polskich drużyn. Każdy z przyjezdnych graczy może być przecież wzmocnieniem każdej polskiej drużyny i to nie byle jakim.

Oto skład AFE podczas wtorkowego sparingu: Montano (46. Tejero) – Iglesias (46. Ramirez), Momprevil (46. Pacheto), Roman (46. Inigo), Ruiz (46. Lozano) – Miguel (46. Montano), Alvarez (46. Garcia) – Diaz (46. Merchan), Martin (46. Palacios), Fernand (46. Egea) – Garcia (46. Mendigutxia).