Piłka nożna: Mistrzynie Polski uratowały punkt rzutem na taśmę

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Piłkarki Medyka Konin zagrały w środę z poświęceniem i determinacją
Piłkarki Medyka Konin zagrały w środę z poświęceniem i determinacją Fot. Archiwum Medyka Konin
Mistrzynie Polski piłkarki Medyka POLOmarket Konin po raz drugi w obecnym sezonie nie wykorzystały atutu własnego stadionu, w zaległym meczu ekstraligi remisując w środę z Górnikiem Łęczna 2:2 (0:0). Koninianki, które mają jeszcze jedno spotkanie zaległe prowadzą w tabeli, wyprzedzając Górnika Łęczna o pięć punktów.

Mecz czołowych polskich zespołów okazał się nadspodziewanie wyrównany i miał dramatyczny przebieg. Koninianki były zdecydowanymi faworytkami, a szczęśliwie uratowały remis po rzucie karnym w czwartej minucie doliczonego czasu gry. W pierwszej połowie goli nie było, a obie drużyny nie wykorzystały kilku sytuacji do zdobycia goli. Najdogodniejszą okazję zmarnowała Natalia Chudzik.

Po zmianie stron przewaga koninianek przyniosła efekt w 58 minucie, kiedy prowadzenie dla mistrzyń Polsk strzałem głową zdobyła Chudzik. Wyrównała w 69 minucie z rzutu karnego Agata Guściora, a w 86. minucie ta sama zawodniczka, ponownie z karnego wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Wydawało się, że nic już nie uratuje mistrzyń Polski przed porażką, ale w 94 minucie po faulu Natalii Chudzik, sędzia podyktowała jedenastkę, a sama poszkodowana doprowadziła do remisu.

Medyk POLOmarket Konin – Górnik Łęczna 2:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Natalia Chudzik (58), 1:1 Agata Guściora (69.karny), 1:2 Guściora (86.karny), 2:2 Chudzi (90+4.karny).
Medyk: SzymańskaI– Grad żk, Sławczewa, Nikolić, Ficzay, Balcerzak, Daleszczyk, SikoraI, Gawrońska (46. DudekI), ChudzikI – Tarczyńska (71. Pakulska).