Piłka nożna: Na dwie kolejki przed końcem Elena bardzo blisko awansu, a Górnik Konin bliżej utrzymania

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Piłkarze Elany Toruń do pełni szczęścia potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa
Piłkarze Elany Toruń do pełni szczęścia potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa Fot. www.naszemiasto.pl
Elana Toruń w niedzielę pokonała na wyjeździe Wierzycę Pelplin 3:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek o cztery punkty wyprzedza Świt Skolwin, który u siebie wygrał z Jarotą Jarocin 3:1.

Jarocinian pogrążył Adam Nagórski, autor wszystkich bramek dla gospodarzy. Z rywalizacji o awans definitywnie odpadł odpadł Bałtyk Gdynia, przegrywając na wyjeździe z Pogonią II Szczecin 2:3.

Spośród drużyn z Wielkopolski wciąż najwyższą, czwartą pozycję, zajmuje Lech II Poznań, który na wyjeździe pokonał żegnającą się z trzecią ligą Unię Solec Kujawski 3:0. Lechici, których trenerem został w piątek Dariusz Żuraw, byli zespołem lepszym i swoją wyższość udokumentowali w drugiej połowie, kiedy zdobyli trzy gole. Dwie bramki strzelił Tomasz Kaczmarek, jedną Łukasz Adamczak, który dwie minuty przed końcem ustalił rezultat spotkania.

Oprócz Unii ligę opuszczają GKS Przodkowo i Energetyk Gryfino, który jak wiadomo wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Ostatni ze spadkowiczów wyłoniony zostanie z trójki Górnik Konin, Wda Świecie, Centra Ostrów. W meczu o bardzo istotnym znaczeniu dla rywalizacji o pozostanie w trzeciej lidze bardzo cenne zwycięstwo, kto wie, czy nie na wagę przedłużenia trzecioligowego bytu, odniósł Górnik Konin pokonując na wyjeździe Wdę Świecie 2:0. Dzięki temu koninianie opuścili strefę spadkową i nad zajmującą teraz lokatę spadkową Wdą mają obecnie dwa punkty przewagi. Jeden punkt więcej od Górnika ma Centra Ostrów, która tym razem zdobyła trzy punkty walkowerem. W następnej kolejce obie drużyny zmierzą się ze sobą.