Piłka nożna: Niedźwiedź na trybunach, Jarota Hotel Jarocin przegrywa na wlasnym boisku 0:1

Kamil Bachorz
Drugą porażkę w meczach ligowych ponieśli w sobotę piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. Na własnym boisku przegrali z MKS-em Oława 0:1. Sędzia pokazał dwie czerwone kartki, a trenera Janusza Niedźwiedzia odesłał na trybuny.

Pierwsza bramka w tym meczu mogła paść już w 2. minucie meczu. Wtedy w doskonałej sytuacji znalazł się Tobiasz Kupczyk. Próbował on przelobować bramkarza, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

W pierwszej części swoje sytuacje mieli jeszcze: Adrian Owczarek i Karol Danielak, ale nie byli wstanie pokonać bramkarza z Oławy. Goście wykorzystali niemoc strzelecką piłkarzy z Jarocina i w 40. minucie strzelili jedynego gola w tym meczu. Po zamieszaniu w polu karnym Szymona Dutkiewicz pokonał Michał Sikorski.

Po zmianie stron więcej atakowali piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. Najpierw piłka po uderzeniu przez Krzysztofa Czabańskiego z rzutu wolnego odbiła się od poprzeczki W 75. minucie ponownie sytuację do strzelenia gola miał Adrian Owczarek, ale jego strzał obronił Radosław Florczyk.

Najlepszą sytuację w drugiej połowie na doprowadzenie do remisu miał Łukasz Białożyt. Jednak piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę. Sędzia do drugiej części meczu doliczył aż pięć minut. W 92. minucie Krzysztof Czabański sfaulował jednego z zawodników gości i musiał opuścić boisko, bo ujrzał czerwoną kartkę.

Na placu gry zrobiło się bardzo gorąco, gdyż zawodnicy Jaroty nie zgadzali się z decyzją sędziego. Gorąca atmosfera była także na ławce trenerskiej Jaroty i trener Janusz Niedźwiedź został odesłany na trybuny. Sędzia Sylwester Rasmus nie zdołał wznowić gry, a z murawy do szatni musiał odesłać także Dawida Lipińskiego, gdyż pokazał mu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

- Do przerwy był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Jak ktoś się z tym nie zgadza, to powinien przyjść na trening i zobaczyć jak trenujemy. Pięć tygodni temu wiedzieliśmy, że brakuje napastników i że potrzebni są ludzie. W tym względzie się nic nie zmieniło. Dobra gra nie przekłada się na wyniki. Wiadomo, że wszyscy odbierają nas przez pryzmat wyników, a nie przez pryzmat tego jak gramy - mówił po meczu Janusz Niedźwiedź, trener Jaroty Hotel Jarocin.

Jarot Hotel Jarocin - MKS Oława 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 - Michał Sikorski (40).
Jarota Hotel Jarocin: Dutkiewicz, Oczkowski (74. Cierniewski), Garbarek, Czabański, Śliwa (78. Skowron), Białożyt, Grobelny, Kamiński (85. Nawrocki), Danielak, Kupczyk, Owczarek
Żółte kartki: Danielak, Kamiński, Garbarek, Grobelny, Kupczyk (Jarota)
Czerwone kartki: Czabański (92. - za faul), Lipiński (Oława, 92. - za drugą żółtą)