Piłka nożna: Piłkarze Jaroty mistrzami jesieni w III lidze

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Piłkarze Jaroty w ostatnim meczu rundy jesiennej rozgromili na własnym boisku Unię Swarzędz Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Jarota został mistrzem rundy jesiennej w III lidze. PodopieczniJanusza Niedźwiedzia zapewnili sobie pierwsze miejsce po wysokiej wygranej 5:0 nad Unią.

Jarocinianie o trzy punkty wyprzedzają Sokoła Kleczew oraz o pięć Wartę Poznań, której mecz z Lechem II Poznań został przełożony.

Lider z Jarocina w kapitalnym stylu zakończył pierwszą rundę, nie dając Unii Swarzędz żadnych szans. Jarocinianie już w 2. minucie objęli prowadzenie, losy meczu rozstrzygnęli w pierwszej połowie, ale nie zadowolili się wysokim wynikiem do końca grając o jak najwyższe zwycięstwo, a efektem była bramka jeszcze w ostatnich sekundach.

Znacznie trudniejszą przeprawę mieli w Wągrowcu piłkarze Sokoła Kleczew. W tym meczu to żółto-czarni pierwsi zdobyli gola, a kleczewianie zdołali tylko doprowadzić do remisu.

Cenne wyjazdowe zwycięstwa odniosły Pelikan Niechanowo oraz KKS Włókniarz 1925 Kalisz, pokonując odpowiednio Kujawiankę Izbica Kujawska i Spartę Brodnica.Po raz kolejny zawiedli piłkarze Ostrovii, którzy u siebie przegrali 0:2 z Elaną Toruń. Gospodarze od 52. minuty musieli grać w „10” po czerwonej kartce dla Kamila Kucharskiego. Podobnie jak w Jarocinie pięć bramek padło w Warlubiu, gdzie Start pokonał 3:2 Polonię Środa Wielkopolska. Katem podopiecznych trenera Mariusza Bekasa okazał się Wojciech Mielcarek, który popisał się hat-trickiem. W klasyfikacji strzelców nadal prowadzi Michał Ciarkowski (Warta Poznań) – 10 goli. A już w sobotę pierwsza kolejka rundy rewanżowej.

Dodajmy jeszcze, że do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski w strefie poznańskiej WZPN awansowała w środę Sparta Szamotuły po zwycięstwie u siebie z Sokołem Rakoniewice 5:1.

15. kolejka III ligi:
Nielba Wągrowiec – Sokół Kleczew 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Michał Gruszka (21), 1:1 Arkadiusz Bajerski (48).
Jarota Jarocin – Unia Swarzędz 5:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Hubert Antkowiak (2), 2:0 Antkowiak (20), 3:0 Bartosz Kieliba (37), 4:0 Kieliba (51), 5:0 Piotr Garbarek (90+3).
Ostrovia – Elana Toruń 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Arkadiusz Makowiecki (32), 0:2 Krystian Tomaszewski (66).
Kujawianka – Pelikan Niechanowo 1:2 (1:1)Bramki: 1:0 Piotr Gląba (3), 1:1 Marcin Trojanowski (42), 1:2 Krzysztof Wolkiewicz (81).
Sparta Brodnica – KKS Włókniarz
1925 Kalisz 1:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Błażej Ciesielski (47), 0:2 Michał Kucharski (85), 1:2 Krzysztof Kretkowski (87).
Start Warlubie – Polonia Środa
Wielkopolska 3:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Wojciech Mielcarek (59), 2:0 Mielcarek (70), 2:1 Krzysztof Bartoszak (72), 3:1 Mielcarek (73), 3:2 Dawid Lisek (90).
Wda Świecie – Centra Ostrów Wielkopolski 4:2 (3:1)
Bramki: 1:0 Patryk Urbański (13), 2:0 Maciej Rożnowski (29), 3:0 Rożnowski (33), 3:1 Jakub Michalski (42), 4:1 Kamil Kamiński (80), 4:2 Patryk Sikora (90).