Piłka nożna: Polonia przegrała z Czwórką Radom

Radosław Patroniak, Wojciech Budzyk
Fragment spotkania Polonii ze Sportową Czwórką Radom
Fragment spotkania Polonii ze Sportową Czwórką Radom Fot. Archiwum Polonii
Piłkarki Polonii Poznań po zaciętym meczu przegrały w I lidze ze Sportową Czwórką Radom 1:2.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodyń, które pokazywały większe doświadczenie boiskowe. Jako pierwsze oddały strzał, przeprowadziły również ładną dwuosobową kontrę. Pierwsza akcja Czwórki, okazała się brzemienna w skutkach. Napastnik gości popędziła na bramkę, wbiegła na pole karne, gdzie jakiś kontakt był, ale decyzja sędziny o odgwizdaniu karnego była mocno kontrowersyjna. Jedenastka została zamieniona przez Płóciennik na bramkę. Ta sytuacja niewątpliwie odmieniła obraz gry, przyjezdne długimi momentami utrzymywały się atakiem pozycyjnym na połowie Polonii. Przełamanie poznanianek nastąpiło po pół godziny gry, kiedy skrzydłem przedarła się podopieczna trenera Łuczaka. Warto odnotować brak konsekwencji w decyzjach sędziny. Po jednym z fauli udzieliła ostrzeżenia Szydło, że każde następne takie zagranie zakończy się drugą żółtą kartką. Dosłownie kilkadziesiąt sekund później taka sytuacja miała miejsce i zawodniczka z Radomia usłyszała tylko ostrzeżenie. Z boiska wyleciała za to jeszcze przed przerwą Chrzanowska.

Po przerwie gospodynie dopięły swego za sprawą wprowadzonej na boisko Alicji Buszy, która ładnie uderzyła nad bramkarką rywali. Kolejny raz o sobie przypomniała sędzina kolejną, kontrowersyjną decyzją. Obrończyni Polonii trafiła czysto w piłkę, rywalka teatralnie krzyknęła i został odgwizdany kolejny faul z kapelusza. Chyba obecność na trybunach Michała Listkiewicza tak wpływała na prowadzącą to spotkanie. W samej końcówce Polonia mogła wyjść na prowadzenie, jednak uderzenie w długi róg minimalnie minęło słupek. To co nie udało się Polonii udało się Czwórce. Rzut rożny doskonale zamknęła Płóciennik kierując po raz drugi piłkę do siatki.

Polonia Poznań - Sportowa Czwórka Radom 1:2 (0:1)
Bramki: Busza 53 - Płóciennik 9 (k), 88.
Polonia: Dewicka - Sroczyńska (63 Filipiak), Czech, Czudzińska, Nowak, Jacewicz, Marczak (46 Busza), Zając, Zielińska, Szafran (80 Tyl), Sikora.
Czwórka: Snopczyńska - Stefańska, Dobrowolska, Mućka, Wasiluk, Kuciewicz (73 Przanowska), Zielińska, Chrzanowska, Płóciennik, Wesołowska, Szydło (46 Okrój).