Piłka nożna: Przerwana passa Warty Poznań

Jacek PałubaZaktualizowano
Paweł Iwanicki (z prawej) i jego koledzy z Warty, pechowo przegrali w Ząbkach 0:1 M. Zakrzewski
Przez półtora miesiąca piłkarze poznańskiej Warty byli niepokonani na pierwszoligowych boiskach. Dopiero w minioną sobotę, zieloni ulegli w Ząbkach Dolcanowi 0:1, tracąc pechowo gola w doliczonym czasie gry.

Sobotni pojedynek dwóch zespołów, które na wiosnę spisywały się znakomicie, dostarczył sporo emocji. Mimo właściwie pewnego już utrzymania w I lidze, obie jedenastki nie zamierzały grać ulgowo. Wręcz przeciwnie, jednym i drugim zależało na komplecie punktów. Od początku zawodnicy twardo walczyli o każdy metr boiska.

Zieloni w 21. minucie mogli objąć prowadzenie, jednak Paweł Iwanicki nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Dolcanu. Potem jeszcze dwa razy w dobrych sytuacjach był Tomasz Magdziarz, ale też bez efektów. Z kolei gospodarze zmarnowali doskonałą sytuację na początku drugiej połowy, kiedy Maciej Tataj nie zdołał pokonać Łukasza Radlińskiego.

Dopiero w 91. minucie, czyli w doliczonym czasie gry, Marcin Warakomski strzelił mocno zza linii pola karnego i gospodarze wygrali 1:0.