Piłka nożna: Udana kolejka dla wielkopolskich drużyn w III lidze. Hat-trick Huberta Sobola na stadionie w Bydgoszczy

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Hubert Sobol skompletował w sobotę hat-tricka w meczu z Chemikiem Bydgoszcz
Hubert Sobol skompletował w sobotę hat-tricka w meczu z Chemikiem Bydgoszcz Fot. Archiwum Lecha Poznań
Coraz ciekawsza staje się rywalizacja w grupie II trzeciej ligi. Odnotować należy coraz lepszą postawę zespołów z Wielkopolski. Także tym razem, w większości, spisywały się one dobrze, pięć odniosło zwycięstwa.

Pomyślną passę kontynuuje Lech II Poznań, który, mimo że do przerwy przegrywał 0:1, pewnie pokonał na wyjeździe beniaminka, Chemika Bydgoszcz 3:1. Bohaterem meczu okazał się Hubert Sobol, który zdobył dla rezerw Kolejorza wszystkie bramki, w niespełna siedem minut kompletując klasycznego hat-tricka.

O dwóch z rzędu porażkach zapomnieli już piłkarze Mieszka Gniezno, którzy wygrali drugi kolejny mecz, tym razem na wyjeździe z Wdą Świecie 1:0. Gola na wagę szóstej wygranej beniaminka w sezonie strzelił w 34. minucie Damian Pawlak.

Po trzy punkty sięgnął w sobotę także Sokół Kleczew, wygrywając przed własna widownią z Wierzycą Pelplin 3:1. Sokół miał grać na wyjeździe, ale na prośbę klubu z Pelplina, mecz został rozegrany w Kleczewie. Gospodarze już po 25 minutach prowadzili 2:0 i choć przyjezdni zdołali strzelić gola kontaktowego, podopieczni Łukasza Cichosa nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa.

W Koninie derby między Górnikiem, a KKS Kalisz odbywały się z powodu kłopotów finansowych Górnika (oszczędności) przy pustych trybunach, jedynie przy udziale nielicznych obserwatorów. Mimo tego gospodarze, dzięki dyscyplinie taktycznej, byli bardzo bliscy zdobycia przynajmniej jednego punktu. W pierwszej wyrównanej połowie praktycznie jedyną (bardzo dobrą) sytuację strzelecką mieli kaliszanie. W drugiej odsłonie zarysowała się przewaga gości, którzy udokumentowali ją golem w 63 minucie, ale podopieczni trenera Sławomira Suchomskiego nie rezygnowali i w 83 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dawid Śnieg doprowadził do wyrównania. Goście z Kalisza komplet punktów zapewnili sobie w doliczonym czasie, kiedy strzałem z dystansu zwycięskiego gola zdobył Robert Tunkiewicz. Koninianie ponownie znaleźli się tuż nad strefą spadkową, na 15. pozycji.

Drugi wielkopolski zespół pokonany w sobotę to Jarota Jarocin. Jarocinianie, po sensacyjnym zwycięstwie w poprzedniej kolejce w Stężycy, tym razem przegrali u siebie z Gwardią Koszalin 0:2 i plasują się w dolnej części tabeli.

W niedzielę kolejne zwycięstwo odniosła Polonia Środa, pokonując w Szczecinie zamykające tabelę rezerwy Pogoni 1:0 po golu Szymona Zgardy w 73. minucie.

10. kolejka trzeciej ligi – grupa II
Chemik Bydgoszcz – Lech II Poznań 1:3 (1:0). Bramki: 1:0 Maciej Kot (38), 1:1 Hubert Sobol (51), 1:2 Sobol (54), 1:3 Sobol (57).
Górnik Konin – KKS 1925 Włókniarz Kalisz 1:2 (0:0). Bramki: 0:1 Ivan Vidal Gonzalez (63), 1:1 Dawid Śnieg (82), 1:2 Robert Tunkiewicz (90+1).
Sokół Kleczew – Wierzyca Pelplin 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 Jakub Dębowski (8), 2:0 Michał Wolinowski (25), 2:1 Daniel Sławiński (61), 3:1 Jan Paczyński (78).
Jarota Jarocin – Gwardia Koszalin 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 Krzysztof Bułka (60), 0:2 Rafał Majtyka (85).
Wda Świecie – Mieszko Gniezn 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 Damian Pawlak (34).
Kotwica Kołobrzeg – Bałtyk Koszalin 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 Adrian Szynka (52), 1:1 Nichał Czenko (89).
Pogoń II Szczecin – Polonia Środa Wielkopolska 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 Szymon Zgarda (73).