Piłka nożna: Warta słabsza od ŁKS w meczu na szycie II ligi. Patent na poznaniaków miał ukraiński napastnik

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Druga bramka Jewhana Radionowa była ozdobą piątkowego meczu w Łodzi
Druga bramka Jewhana Radionowa była ozdobą piątkowego meczu w Łodzi Fot. naszemiasto.pl
Nie udała się wyprawa Warty do Łodzi. W meczu na szczycie II ligi Zieloni musieli uznać w piątek wyższość sąsiada z tabeli. Miejscowy ŁKS pokonał poznaniaków 2:0 i wskoczył na pozycję wicelidera. Podopieczni Petra Nemeca spadli na trzecie miejsce, ale wciąż są w gronie ekip uzyskujących bezpośredni awans do I ligi.

ŁKS wygrał zasłużenie, tym bardziej, że miał jeszcze doskonałą okazję na trzecią bramkę, bo w 25 min bohater meczu, Jewhan Radionow nie zdołał pokonać z 11 m Adriana Lisa (karnego sprokurował Jakub Kiełb zagarniając piłkę ręką podczas wślizgu).
Ukraińcowi ta sztuka udała się już jednak w 10 min po rzucie rożnym i pod koniec spotkania, kiedy po jego uderzeniu z 20 m piłka trafiła niemal w okienko. Golkiper gości nie miał szans i odprowadził tylko futbolówkę wzrokiem.

Przyjezdni grali niemrawo i nie stwarzali zbyt wielu sytuacji strzeleckich. Najlepszą okazję zmarnował w drugiej połowie Krystian Sanocki, który po zagraniu z wolnego trafił w słupek. Warciarze mieli jeszcze szansę na dobitkę, ale znów im zabrakło precyzji i zdecydowania. Potem jeszcze przez kilkanaście minut inicjatywa należała do Zielonych, ale drugi gol dla ŁKS zamknął temat odrobienia strat.

Następne spotkanie Warta rozegra już we wtorek, kiedy zmierzy się na wyjeździe w zaległym meczu 22. kolejki z MKS Kluczbork (godz. 16).

Najbliższe dni będą bardzo pracowite także dla zespołów grupy II trzeciej ligi , które grać będą w sobotę i wtorek. W sobotniej kolejce na plan pierwszy wysuwa się mecz we Wronkach, gdzie w południe Lech II Poznań podejmować będzie wicelidera tabeli Elanę Toruń. Wszystko wskazuje na to, że po długiej przerwie spowodowanej poważną kontuzją, na murawie pojawi się w drużynie rezerw Lecha reprezentant Polski, Maciej Makuszewski. W Wielkopolsce ponadto trzy mecze: Polonia Środa – Wda Świecie, Sokół Kleczew – Wierzyca Pelplin oraz ważne dla układu dolnej części tabeli spotkanie Jaroty Jarocin z Górnikiem Konin. Lider tabeli Świt Skolwin zmierzy się u siebie z KP Starogard Gdański.

ŁKS Łódź – Warta Poznań 2:0 (1:0)
Bramki: Jewhan Radionow (10, 79).
Warta Poznań: Lis – Patrzykąt, Kieliba, Dejewski, Kiełbl (60. Jasiński) – Marciniak, Grobelny – Sanocki (68. Biegański), Janicki (80. Cierpka), Kita – Piceluk (80. Szynka).
Inne mecze II ligi: Gwardia Koszalin – ROW Rybnik 1:4, Stal Stalowa Wola – Garbarnia Kraków 0:1.