18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piłka ręczna - Cenna wygrana akademiczek

Agnieszka Kwiecień zdobyła w Kwidzynie siedem bramek, a akademiczki pokonały MTS 29:28 Waldemar Wylegalski
To była udana kolejka spotkań dla wielkopolskich piłkarek ręcznych w rozgrywkach I ligi. Sparta Oborniki pokonała na swoim parkiecie AZS AWFiS Gdańsk 35:32, natomiast AZS AWF Poznań zanotował bardzo cenne, wyjazdowe zwycięstwo nad MTS Kwidzyn 29:28.

Siódemka z Obornik cały czas liczy się w walce o awans do superligi. Dlatego podopieczne trenera Tomasza Konitza musiały wygrać z gdańskimi akademiczkami, aby nie tracić punktowego dystansu do prowadzącej dwójki ze Słupska i Szczecina. Gdańszczanki okazały się wymagającym rywalem i w Obornikach dość długo stawiały zacięty opór spartankom.

W pierwszej połowie walka była wyrównana i na tablicy często pojawiał się remis. Żadnej z drużyn nie udawało się wypracować większej przewagi bramkowej. Po trzydziestu minutach był remis 18:18. Po przerwie oborniczanki zagrały lepiej, co od razu przyniosło rezultat. Spartanki "odskoczyły" na kilka bramek, a potem dość spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i wygrały 35:32. Za dwa tygodnie, podczas ostatniej kolejki pierwszej rundy rozgrywek, Sparta zagra na wyjeździe ze Słupią Słupsk.

Zdecydowanie więcej emocji było w meczu MTS Kwidzyn z poznańskimi akademiczkami. W zespole trenera Stanisława Igela, jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, niedyspozycję zgłosiła pierwsza bramkarka Magdalena Gała. Od początku broniła więc Marta Kot i ze swej roli wywiązywała się poprawnie. Do przerwy MTS prowadził 15:14. Od początku drugiej części poznanianki systematycznie "budowały" swoją przewagę.

W 47. minucie wygrywały różnicą pięciu bramek. W 55. minucie po golu Weroniki Łakomy akademiczki wygrywały 29:24. Tymczasem zrobiło się wręcz dramatycznie. Chociaż MTS grał w osłabieniu, to potrafił szybko odrabiać straty. 30 sekund przed końcem AZS AWF prowadził 29:28. Dwie sekundy przed końcem MTS mógł wyrównać, bo miał rzut karny. Natalia Winiarska (zdobyła 13 goli) nie potrafiła jednak pokonać z "siódemki" Magdaleny Gały, która na ten jeden moment stanęła w bramce i została bohaterką zespołu.

Sparta Oborniki - AZS AWFiS Gdańsk 35:32 (18:18)
Sparta: Wozińska, Olenderek - Walkowiak 3, Filoda 6, Niedzielska, Borkowska 3, Cieśla 10, Gładecka 3, Celka 9, Kowalewska 1, Białyńska, Rakoczy.

MTS Kwidzyn - AZS AWF Poznań 28:29 (15:14)
AZS AWF: Kot, Gała - Łakomy 4, Szymańska, Kacprzak 7, Siudmak 2, Kujawa 6, Kwiecień 7, Łyszczyk 3.