Piłka ręczna: Coraz trudniejsza sytuacja Grunwaldu Poznań

Krzysztof Maciejewski
W 15. kolejce rozgrywek pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn w Poznaniu doszło do derbów Wielkopolski, w których Grunwald przegrał z Wolsztyniakiem Wolsztyn 23:25. Sytuacja zespołu trenera Rafała Walczaka staje się niewesoła, bo wprawdzie wojskowi zajmują jeszcze w tabeli ostatnią bezpieczną pozycję, ale plasujący się tuż za nimi już w strefie barażowej Wolsztyniak ma obecnie tyle samo punktów i znacznie korzystniejszy układ następnych spotkań.

Podopieczni trenera Walczaka ponieśli porażkę mimo, że na początku prowadzili już 6:0. W miarę upływu czasu poznaniacy zaczęli grać jednak coraz gorzej, wolsztynianie natomiast coraz lepiej. Goście jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu, a druga połowa spotkania toczyła się już pod dyktando drużyny Giennadija Kamielina.

Doskonale natomiast spisali się występujący również w grupie A piłkarze ręczni Arotu Astromal Leszno. Podopieczni Ryszarda Kmiecika w pełni zrehabilitowali się za bardzo słaby występ w minioną środę w Gorzowie, przed własną widownią pokonując lidera tabeli i głównego kandydata do awansu Gaz System Pogoń Szczecin 28:27. W sprawieniu niespodzianki nie przeszkodził leszczynianom nawet fakt, że musieli sobie radzić bez jednego ze swoich liderów Huberta Szkudelskiego, ukaranego czerwoną kartką za uderzenie rywala w podczas meczu w Gorzowie, ani słabsza postawa w końcówkach obu części spotkania.

Występująca w grupie B Ostrovia Ostrów Wielkopolski niejako na własne życzenie uległa przed własną widownią drużynie KSSPR Końskie 35:38. O porażce gospodarzy zadecydowało fatalne siedem minut drugiej połowy, w trakcie których podopieczni trenera Pawła Ruska stracili osiem bramek z rzędu, sami nie rzucając żadnej, nawet grając w liczebnej przewadze

Grunwald Poznań - Wolsztyniak Wolsztyn 23:25 (12:12)
Grunwald: Tarko - Martyński 8, M. Kaczmarek 5, Krystkowiak 5, Sobański 2, Adamczak 1, Guraj 1, Wachowiak 1, Koch 0, Koligat 0, Tyc 0.

Wolsztyniak: Wieczorek, Płóciniczak - Wajs 5, Chrapa 4, Szutta 4, H. Kaczmarek 3, Przekwas 3, Kiciński 2, Kubiak 2, Tomiak 2, Cichy 0, Pietruszka 0, Rogoziński 0.

Arot Astromal Leszno - Gaz-System Pogoń Szczecin 28:27 (11:12)