Artur Bogacki
Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
Mecz Polska - Włochy w eliminacjach mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych odbył się w czwartek 13.10.2022. "Biało-Czerwoni" rozpoczęli kwalifikacje od zwycięstwa w Spodku 30:23 (10:9). Oto zapis relacji na żywo, wynik live.

POLSKA - WŁOCHY NA ŻYWO - ELIMINACJE ME PIŁKARZY RĘCZNYCH

(zapis relacji live, najnowsze informacje na górze)

Najwięcej goli zdobyli: Moryto (9) i Parisini (8)

II POŁOWA

• 30:23[KONIEC MECZU]
  • Jest 30. gol dla Polski, Pietrasik na 30:22
  • M. Mengon trafił w poprzeczkę, skutecznie dobił Oppedisano (29:22 w 59 min)
  • Skrzyniarz obronił rzut Parisieniego, Pietrasik po chwili powiększył przewagę Polaków (29:21)
  • Syprzak w końcu zdobywa bramkę z gry, wcześniej miał po karnych (28:21 w 58 min)
  • D'Antino skarcił Polaków ze stratę (27:21 w 58 min)
  • Czuwara zdobywa swą pierwszą bramkę atakiem ze skrzydła (27:20 w 56 min)
  • Parisini kończy kontrę Włochów (26:20 w 55 min)
  • D'Antino rzuca na 26:19 (54 min); czas dla Polski
  • 2 minuty kary dla M. Gębali
  • Walczak szybko na 26:18
  • Trafia Parisini (25:17 w 53 min)
  • Pierwszy gol Działakiewicza, przewaga Polaków rośnie (25:16 w 52 min)
  • Morawski znów zatrzymał rywala, na 10 minut przed końcem jest 24:16
  • Kolejna kandydatura do gola meczu - Sićko rzucił przed niemal całe boisko, Włosi znów grali w ataku bez bramkarza (24:16)
  • Moryto wywalczył karnego (2 min kary dla Saviniego), Syprzak nie pomylił się (23:16 w 49 min)
  • Fantastyczna indywidualna akcja Moryty, który trafił w trudnej pozycji (22:16 w 48 min)
  • Goście walczą, znów S. Mengon (21:16)
  • Krajewski szybko przywraca 6-bramkową przewagę (21:15 w 47 min)
  • Strata Polaków w ataku, udana kontra Włochów (20:15 w 47 min)
  • Efektowny rzut S. Mengona (20:14 w 46 min)
  • Faul w ataku Włochów, po chwili trafia... Sićko (20:13 w 45 min); wykluczenie zawodnika gości za niebezpieczne zachowanie
  • Drugi z rzędu gol Sićki (19:13 w 44 min)
  • Włosi zmniejszają stratę (18:13)
  • Sićko po kontrze! (18:12 w 43 min)
  • Goście znów nie kończą akcji golem, po drugiej stronie sprytnym lobem trafił Olejniczak (17:12 w 42 min)
  • Morawski znów zatrzymuje rywala, po chwili równie świetnie Ebner broni rzut M. Gębali; czas dla Włochów
  • Rewelacyjny mecz Moryty - dobijając strzał kolegi w poprzeczkę, wkręcił piłkę pod nogami bramkarza (16:12 w 40 min)
  • Zmarnowana szansa - Walczak po kontrze trafił w poprzeczkę
  • Daszek przywraca trzybramkowe prowadzenie (15:12 w 38 min)
  • S. Mengon trafia na 14:12
  • Błąd kroków Włochów, Moryto znów rzucił do pustej bramki (14:11 w 38 min)
  • "Łatwy" gol Moryty - po kontrze do pustej bramki, bo Włosi, grając w osłabieniu w ataku, wycofali bramkarza, a stracili piłkę (13:11 w 37 min)
  • Kara 2 min dla Włochów, karny dla Polski. Syprzak pewnie trafił na 12:11 (36 min)
  • M. Mengon trafia na remis (11:11 w 35 min)
  • Prawie 4 minuty potrzebowali Polacy, aby zdobyć gola po powrocie szatni. Niemoc przełamał Sićko (11:10 w 34 min)
  • Włosi wywalczyli karnego, wykorzystał do Bronzo (10:10 w 33 min)
  • Dwie minuty bez gola
  • Rozpoczęła się druga połowa

W I połowie najwięcej bramek dla Polski rzucie Moryto - 5, w ekipie Włochów najskuteczniejszy był Parisini - 4

I POŁOWA

• Włosi nie skończyli akcji rzutem. Na 5 sekund przed końcem Polacy przejęli piłkę, Moryto po rajdzie rzucił z prawie połowy boiska i trafił w okienko! 10:9 po I połowie
  • Kolejna strata Polaków. Minuta do końca.
  • "W ataku odp....my lipę. Z tego oni żyją" - to komentarz z polskiej ekipy podczas timeoutu
  • Czas dla Polski
  • Znów błędy Polaków, Włosi wyrównują po kontrze (9:9 w 28 min)
  • Pietrasik wykorzystuje okazję (9:8 w 27 min)
  • Marocchi trafia na 8:8
  • Ależ akcja Polaków. Ostatecznie karny dla nas, którego na gola zamienił Syprzak rzutem od parkietu (8:7 w 26 min)
  • Moryto trafił w poprzeczkę, Włosi przed szansą na objęcie prowadzenia
  • Niestety dla nas, jest remis (7:7 w 23 min)
  • M. Megnon trafia na 7:6 (21 min)
  • Po 20 minutach gry jest 7:5.
  • Moryto po chaotycznej grze zdobywa są czwartą bramkę (7:5 w 17 min)
  • M. Gębala przywraca nam prowadzenie (6:5 w 15 min)
  • Parisini doprowadza do remisu (5:5 w 14 min)
  • Zmarnowane okazje z obu stron, po 13 min jest 5:4.
  • Obrotowy Parisini trafia z koła (5:4 w 11 min)
  • Kontra Polaków - Moryto wykorzystał sytuację sam na sam (5:3 w 10 min)
  • Kapitalna interwencja Morawskiego po rzucie Arcierego; po chwili Ebner również efektownie zatrzymał Morytę
  • M. Gębala trafia po akcji środkiem (4:3 w 9 min)
  • Rzut karny po faulu na Daszku - Moryto doprowadza do remisu (3:3 w 7 min)
  • Marocchi doprowadza do remisu, a po chwili po stracie Polaków szybka Włochów kończy się golem Parisniego (2:3 w 6 min)
  • Strata Włochów, kontrę Polaków dobrze skończył Moryto (2:1 w 5 min)
  • Błyskawicznie odpowiada M. Gębala (1:1 w 5 min)
  • Morawski broni rzut M. Mengona, ale Włoch był faulowany. Rzut karny dla gości wykorzystał Marocchi (0:1 w 4 min).
  • Pierwszy rzut Polaków (przy sygnalizacji gry pasywnej) - Sićko wysoko nad bramką. 0:0 po 2 minutach gry.
  • Błąd kroków rywali, piłka dla Polaków (0:0).