Piłka ręczna mężczyzn: Trzynastka nie była szczęśliwa

Po ponad miesięcznej przerwie wznowione zostały rozgrywki w pierwszej lidze piłki ręcznej mężczyzn. Niestety 13. kolejka nie była pomyślna dla zespołów z Wielkopolski. Żadnemu z trzech wielkopolskich drużyn nie udało się powiększyć dorobku punktowego.

CZYTAJ TEZ:
Piłka ręczna w Głosie Wielkopolskim

Szczególnie przykra jest porażka Wolsztyniaka, który przegrał na wyjeździe z zespołem Wójcik Meble TechTrans Elbląg 21:24 i nadal plasuje się w strefie oznaczającej baraże o pozostanie na zapleczu PGNiG Superligi.

Bardzo dzielnie walczyli piłkarze ręczni Grunwaldu Poznań, ale ulegli na wyjeździe prowadzącej w tabeli grupy A drużynie Vetrex Sokoła Kościerzyna 23:25. W grupie B Ostrovia przed własną widownią nie dała rady liderowi tabeli Czuwajowi Przemyśl przegrywając 28:38. Trzeci z wielkopolskich zespołów w grupie A Arot Astromal Leszno zwycięskie (29:20) spotkanie tej kolejki ze Spójnią Wybrzeżem Gdańsk rozegrał awansem już przed świętami.

Grunwald, mimo, że ze względów organizacyjno-finansowych zawodnicy otrzymali gorsze niż poprzednio kontrakty, pojechał do Kościerzyny w pełnym składzie i przez większą część meczu toczył z liderem wyrównany pojedynek.

Bardzo dobrze spisywał się w bramce Filip Tarko i do przerwy to poznaniacy częściej prowadzili, a ta część meczu zakończyła się remisem. Niestety po zmianie stron wojskowi nie dali rady. Zbyt wolno wracali do obrony po stracie piłki i gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatni remis (13:13) był w 39. minucie. Katem poznaniaków okazał się weteran Marek Boneczko, który rzucił 10 bramek.

O przegranej Wolsztyniaka przesądziła przede wszystkim słaba skuteczność w ataku w drugiej połowie. Drużynie z Wolsztyna z pewnością nie pomógł te ż fakt. że w podróż do Elbląga musieli wyruszyć już o piątej rano. Do składu powrócili Hubert Kaczmarek i Marcin Cichy, zabrakło jednak Kamila Gessnera, Alana Raczkowiaka i Macieja Kicińskiego.

Mecz w Ostrowie od początku toczył się pod dyktando przyjezdnych. Gospodarze nie potrafili skutecznie wykończyć sześciu pierwszych akcji, co pewnie zmierzający po awans goście natychmiast wykorzystali.

Drużyna z Przemyśla objęła prowadzenie 4:0, a później systematycznie powiększała przewagę w 27. minucie prowadząc już 19:8. Wprawdzie po przerwie ostrowianie spisywali się już znacznie lepiej, jedenaście minut przed końcem zmniejszając nawet straty do czterech bramek (24:29), ale na więcej rywale już nie pozwolili.

Vetrex/Sokół Kościerzyna - Grunwald Poznań 25:23 (9:9)