Piłka ręczna: Nielba Wągrowiec walczyła, ale przegrała w Lubinie

Z dużymi nadziejami na sukces jechali do Lubina piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec. Podopieczni trenera Dariusza Molskiego po udanych poprzednich kilku spotkaniach, chcieli także powalczyć o zwycięstwo z Zagłębiem. Niestety, Nielba przegrała 28:30 (14:16).

W pierwszym fragmencie pojedynku siódemka z Wągrowca miała inicjatywę. Po kilku minutach goście wygrywali 5:1, jednak potem lubinianie uporządkowali grę. Znakomicie spisywał się bramkarz gospodarzy Michał Świrkula, a jego koledzy z pola dość szybko odrobili straty i po trzynastu minutach był remis 6:6. Do końca pierwszej części meczu na lubińskim parkiecie trwała wymiana ciosów, ale to gospodarze potrafili wypracować sobie dwubramkową przewagę i prowadzili po trzydziestu minutach 16:14.

W drugiej odsłonie Zagłębie utrzymywało minimalną przewagę, ale zawodnicy Nielby potrafili się jeszcze zmobilizować i kwadrans przed końcem wygrywali 23:21. Chwilę potem to gospodarze prowadzili 24:23. Goście jednak się nie poddawali i ponownie wygrywali 26:25. W końcówce spotkanie więcej "zimnej krwi" zachowali lubinianie, a do zwycięstwa poprowadził ich Wojciech Gumiński, który zdobył trzy kolejne gole i Zagłębie prowadziło 30:27. Jeszcze bramkę zdobył Dawid Przysiek, ale Nielba przegrała 28:30.

Po tej porażce zespół z Wągrowca pozostał na siódmym miejscu w ligowej tabeli, ale jego przewaga nad strefą spadkową jest już niewielka. Co prawda do zakończenia pierwszej części rozgrywek pozostało jeszcze siedem kolejek, a Nielba nie może być jeszcze pewna miejsca w czołowej ósemce. O fazę play-off przyjdzie jeszcze podopiecznym trenera Molskiego twardo walczyć.

Teraz w rozgrywkach PGNiG superligi nastąpi dłuższa przerwa. Następne spotkanie Nielba Wągrowiec rozegra 4 lutego 2012 w swojej hali z Chrobrym Głogów.

Zagłębie Lubin - Nielba Wągrowiec 30:28 (16:14)
Zagłębie: Świrkula, Małecki - Gumiński 4, Rosiek 1, Obrusiewicz 3, Stankiewicz 6, Piotr Adamczak 1, Kozłowski 1, Kużdeba 4, Orzłowski, Szymyślik 8, Paluch, Paweł Adamczak 2.
Nielba: Kubiszewski, Konczewski, N. Witkowski - Gierak 1, B. Witkowski 1, Krajewski 4, Przysiek 6, Świerad 3, Białaszek 1, Płócienniczak 2, Szyczkow 3, Przybylski 6, Tórz 1.