Piłka ręczna: Nielba Wągrowiec wygrała w Zabrzu

Na zdjęciu: Bartosz Witkowski z Nielby Wągrowiec
Na zdjęciu: Bartosz Witkowski z Nielby Wągrowiec Fot. Arkadiusz Dembiński
Cenne, wyjazdowe zwycięstwo 27:24 nad Powenem Zabrze zanotowali piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec. To bardzo ważny sukces dla Nielby, która ma obecnie na swoim koncie 6 punktów i przesunęła się w tabeli poza strefę spadkową.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Piłka ręczna: Zdecydowanie lepsze nastroje w Nielbie Wągrowiec
Piłka ręczna: Porażka Nielby Wągrowiec

Jeszcze w minionym tygodniu w Nielbie doszło do zamiany na trenerskich stanowiskach. Dariusz Molski (dotychczas drugi) został pierwszym szkoleniowcem, a Paweł Galus drugim.

Czy to miało wpływ na sukces drużyny w Zabrzu, trudno określić. Faktem jednak jest, że siódemka z Wągrowca ciężko zapracowała na wygraną z Powenem. Nielbiści rozpoczęli mecz znakomicie, bo po sześciu minutach prowadzili 5:1. Ale po kwadransie był remis 6:6. Goście szybko jednak uporządkowali grę i do końca pierwszej połowy, to oni dyktowali warunki na parkiecie. W 22. minucie Nielba wygrywała 12:8, a minutę przed końcem tej części nawet 14:9. Zabrzanie zdołali jeszcze zdobyć dwa gole.

W drugiej połowie gospodarze nie zamierzali oddać pola Nielbie. Powen w 43. minucie prowadził 19:17. Trzynaście minut przed końcem był remis 20:20. W ostatnim fragmencie spotkania siódemka z Wągrowca przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Od stanu 23:23 goście zdobyli cztery kolejne bramki i rozstrzygnęli losy meczu, zwyciężając ostatecznie 27:24.

Kluczem do wygranej w Zabrzu była twarda obrona, czego bardzo brakowało w poprzednich pojedynkach.

Powen Zabrze - Nielba Wągrowiec 24:27 (11:14)

Powen: Kicki, Ner - Mogielnicki, Niedośpiał, Lasoń 2, Szolc 1, Stodtko, Marhun 5, Buszkow 8, Kowalski 1, Nat 1, Mokrzki 2, Kandora 3, Droździk 1.
Nielba: Konczewski, Kubiszewski - Gierak 5, Witkowski, Krajewski 4, Przysiek 7, Białaszek 2, Płócienniczak 2, Wachnowicz, Szyczkow 4, Przybylski 7, Tórz, Matłoka, Niewrzawa.