Piłka ręczna: Nielba wygrała z Chrobrym i jest bliska powrotu do grona najlepszych drużyn w kraju

macZaktualizowano
Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec zrobili kolejny krok, by po rocznej przerwie powrócić do krajowej elity. W rozegranym w środę pierwszym meczu barażowym o prawo gry w następnym sezonie w PGNiG Superlidze, nielbiści pokonali dziesiątą drużynę Superligi w sezonie 2012/2013 Chrobrego Głogów 26:22 i są bliżej celu niż rywale.

Początek spotkania nie zapowiadał sukcesu podopiecznych trenera Pawła Nocha. Występujący dotychczas w Superlidze faworyzowany zespół gości w piątej minucie prowadził 3:2, a po dwudziestu już 10:6. W miarę upływu czasu żółto-niebiescy zaczęli jednak grać coraz lepiej i jeszcze przed przerwą z nawiązką odrobili straty, po pierwszej połowie prowadząc różnicą jednego gola (12:11).

Po zmianie stron gospodarze nie zwolnili tempa, przed rewanżem, który zostanie rozegrany w Głogowie w sobotę o godzinie 18, wypracowując sobie cenną czterobramkową zaliczkę.

polecane: FLESZ: Ekologia na co dzień: 6 mitów, w które wierzymy