Piłka ręczna: Nowy trener nie odmienił Grunwaldu

Ryszard Binczak, Jacek PałubaZaktualizowano
Damian Komisarek zdobył co prawda sześć bramek, ale ekipa Grunwaldu Allegro przegrała z Techtransem 25:31 A. Szozda
Zmiana trenera w zespole Grunwaldu Allegro Poznań nie okazała się złotym środkiem na to, aby wojskowa siódemka zanotowała pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w hali Gimnazjum nr 54. Podopieczni trenera Rafała Walczaka ulegli Techtransowi Elbląg 25:31. Z kolei zespół Ostrovii nie dał rady na wyjeździe liderowi tabeli ekipie AZS AWF Gorzów i przegrał 34:36.

Wojskowi bardzo się starali, aby osiągnąć sukces w boju z Techtransem. Trener Walczak ustawił drużynę trochę inaczej niż poprzednik i to przynosiło efekty, ale tylko do pewnego momentu. W pierwszej części spotkania toczyli wyrównaną walkę do 23. minuty (był remis 11:11). Potem pogubili się i stracili kolejne gole. Po trzydziestu minutach przegrywali 12:15.

W pierwszym kwadransie drugiej odsłony zawodnicy Grunwaldu ambitnie odrabiali straty i w 46. minucie przegrywali jedynie 22:23. Niestety, znowu oddali inicjatywę rywalom, którzy wypracowali kilkubramkową przewagę, której już nie oddali do ostatniej syreny. Przez kilka ostatnich minut wojskowi nie potrafili pokonać elbląskiego bramkarza i przegrali 25:31. Poznaniacy nadal więc mają tylko dwa punkty.

Ostrovia nie była faworytem w meczu z AZS AWF Gorzów. - Bardzo mocno pracowaliśmy, by odbudować morale w drużynie - mówił Paweł Rusek, trener Ostrovii. - Myślę, że chłopcy uwierzyli, że mecz z Sokołem był jedynie wypadkiem przy pracy. Przed pierwszym gwizdkiem sędziów w Gorzowie powiedziałem zawodnikom jedno, że gospodarze muszą wygrać ten mecz, a my możemy i dlatego mają od pierwszych minut grać na luzie - dodał szkoleniowiec z Ostrowa.

Mecz rozpoczął się po myśli ostrowian, którzy prowadzili nawet 4:1. Tyle tylko, że gospodarze szybko otrząsnęli się z tej przewagi i szybko odrobili straty. Do końca pierwszej odsłony żadna z drużyn nie potrafiła wywalczyć sobie przewagi.

- W przerwie spotkania powiedziałem moim graczom, że musimy szczególnie uważnie budować akcje w ataku, gdy będziemy grali w przewadze - mówił Paweł Rusek. Niestety, gdy ostrowianie grali w przewadze, ich strzały zbyt często trafiały w słupki lub poprzeczkę gorzowskiej bramki. Efekt był taki, że to akademicy w 44. minucie wyszli na dwubramkowe prowadzenie 26:24 i praktycznie utrzymali je do końca meczu.

- Nie potrafiliśmy zatrzymać kołowych z Gorzowa - podsumował trener Ostrovii. Za tydzień w Ostrowie zagra ekipa Grunwaldu Allegro.

Grunwald Allegro Poznań - Techtrans Elbląg 25:31 (12:15)