Piłka ręczna: Polacy przegrali sprawdzian z Niemcami

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn przegrała towarzyski mecz z drużyna Niemiec 26:28 (15:15). Spotkanie odbyło się w ErgoArenie na granicy Gdańska i Sopotu.

Dla polskich piłkarzy ręcznych mecz z Niemcami był ostatnim sprawdzianem prze wyjazdem na turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Londynie, jaki w świąteczny weekend odbędzie się w hiszpańskim Alicante. Trener Bogdan Wenta miał w tym pojedynku do dyspozycji kadrę 21 zawodników. Z tej grupy wybierze teraz 16-osobową ekipę, która powalczy o olimpijskie paszporty.

Pojedynek z Niemcami jak zwykle wzbudzał wiele emocji, a w ErgoArenie, oglądało go ponad 10 tysięcy kibiców (to rekord w naszym kraju). Tradycyjnie też mecz był wyrównany, a obie ekipy chciały go wygrać. Do przerwy był remis 15:15. Na początku drugiej odsłony goście byli skuteczniejsi, bo w 45. minucie prowadzili 21:18. Nie był to dobry fragment gry w wykonaniu biało-czerwonych, którzy nie potrafili się przebić przez obronę rywali. Na szczęście w końcówce Polacy się przebudzili. Odrobili stratę do rywali, a pięć minut przed końcem po golu Tomasza Rosińskiego prowadzili 24:23. Jednak to Niemcy zachowali więcej zimnej krwi. Dwadzieścia sekund przed końcem Kaufmann dał im prowadzenie 27:26. Biało-czerwoni mieli jeszcze 16 sekund na wyrównanie. Trener Wenta wycofał bramkarza. Niestety, Grzegorz Tkaczyk podał piłkę w ręce rywala i Polska przegrała Niemcami 26:28.

W środę rano polska ekipa wylatuje do Alicante, gdzie w piątek rozpocznie turniej kwalifikacyjny spotkaniem z Algierią. W sobotę rywalem Polaków będą Serbowie, a w niedzielę - Hiszpanie. Do Londynu pojadą dwie najlepsze drużyny turnieju.

Polska - Niemcy 26:28 (15:15)
Polska: Szmal, Wichary - Jaszka 1, K. Lijewski 5, Kuchczyński 1, Tkaczyk 2, Bielecki 1, Wiśniewski, B. Jurecki 3, Jurasik 4, M. Jurecki 2, Tłuczyński, Jurkiewicz 2, Syprzak 2, Kwiatkowski, Rosiński 3.
Niemcy: Lichtlein, Ziemer - Gensheimer 7, Roggisch, Klein 1, Wiencek 3, Theurkauf 1, Glandorf 1, Sellin 1, Strobel 1, Richwein 3, Kaufmann 4, Weinhold 2, Kneer 4.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji?