Piłka ręczna: Polacy przegrali z Danią 23:26 [RELACJA, TRANSMISJA]

Agata Zielińska
Mecz z Danią to był ostatni test Tauron Areny Kraków przed przyszłorocznymi mistrzostwami Europy, w której Polacy rozegrają wszystkie swoje mecze na tej imprezie. Dania, która nie przyjechała w najmocniejszym składzie, sprawiła jednak sporo problemów naszej kadrze. Kraków Arena, w której dotąd Polacy byli niepokonani, dziś musiała uznać wyższość gości.

POLSKA - DANIA

Składy drużyn

Polska: Szmal, Wichary, Wyszomirski - Lijewski 1, Krajewski 6, Bielecki, Gumiński, B. Jurecki 1, M. Jurecki 4,Grabarczyk, Gliński, Masłowski, Syprzak 3, Daszek 5, Seroka, Szyba 2, Chrapkowski 1

Dania: Moller, Sonne-Hansen - Jacobsen 2, M. Larsen 7, Mortensen 4, Martin Larsen, P. Larsen 2, Clausen, Markussen 1, Slundt, Jansen, Mikkelsen, Christensen 4, Lynggaard 1, Zachariassen 4, Olsen 1, Hansen

60 min. Przegrywamy mecz z reprezentacją Danii 23:26

58 min. Na niespełna dwie minuty do końca spotkania przegrywamy z Danią dwoma bramkami. Polacy mają mało czasu by sprawić, że w Kraków Arenie będą niepokonani. 23:25

55 min. Marcin Wichary w bardzo dobrej dyspozycji w dzisiejszym spotkaniu. Dzięki niemu tracimy do Duńczyków tylko jedną bramkę 23:24

50 min. Radość z prowadzenia nie trwała długo. Grająca w osłabieniu reprezentacja straciła 2 gole i znów musi odrabiać straty. 21:23

47 min. Marcin Wichary zalicza dobre interwencje i wychodzimy na prowadzenie w meczu 21:20

46 min. Remis po rzucie Michała Jureckiego! 20:20

39 min. Próby odrobienia strat nieskuteczne mimo dobrej postawy w bramce Piotra Wyszomirskiego. Dania znów odskakuje nam na trzy gole 17:20

36 min. Michał Jurecki rzuca kontaktowego gola. Jesteśmy blisko odrobienia straty do Duńczyków. 17:18

30 min. Ostatnie niespełna 1,5 minuty pierwszej połowy graliśmy w osłabieniu, karę dwuminutową otrzymał Michał Szyba. Do szatni schodzimy przegrywając z Danią 13:16

27 min. Piotr Chrapkowski doprowadza do remisu, błyskawicznie jednak odpowiada Larsen. 12:13

21 min. Kolejna udana interwencja Sławomira Szmala, Piotr Chrapkowski rzucił piłkę prosto w Duńskiego bramkarza i na tablicy wciąż dwubramkowe prowadzenie gości 9:11

12 min.Gramy w przewadze, ale po nieudanej akcji z kontry trzafia do bramki Szmala Larsen 6:7

9 min. Bramkarza Danii pokonali już Krzysztof Lijewski, Przemysław Krajewski, Michał Daszek i Michał Jurecki. Dwoma efektownymi interwencjami popisał się także Sławomir Szmal. Przegrywamy jednak jedną bramką 5:6

W spotkaniu nie zagrali przechodzący rehabilitację Mariusz Jurkiewicz, oraz kontuzjowani Jakub Łuczak, Andrzej Rojewski i Adam Wiśniewski, oraz Robert Orzechowski, który wyjechał ze zgrupowania by wziąć ślub. Transmisję meczu przeprowadzi Polsat Sport.

Emocje po piątkowym losowaniu grup z pewnością jeszcze nie opadły, przyniosło ono bowiem ciekawe rozstrzygnięcia, gwarantujące ciekawe pojedynki już od początku mistrzostw, które w styczniu przyszłego roku będą rozgrywane w czterech polskich halach.

Polskę czeka trudne zadanie, trafili do grupy z aktualnym mistrzem Europy, świata i olimpijskim - Francją, oraz Serbią i Macedonią.

Polscy zawodnicy, trenerzy oraz prezes ZPRP chętnie podzielili się z dziennikarzami przemyśleniami po zakończonej ceremonii losowania.

Mistrzostwa Europy to jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych. Będzie także najważniejszą w niemal stuletniej historii polskiej piłki ręcznej.
Wynik naszego losowania może zaprocentuje w dalszej części Europy. Bałem się Francji, ale nasza reprezentacja chcąc osiągnąć znaczący sukces musi wygrywać ze wszystkimi.
Andrzej Kraśnicki, prezes ZPRP

Żadna grupa na mistrzostwach europy nie jest łatwa, Francuzi, Macedończycy i Serbowie to będą wymagający przeciwnicy. Do każdego z nich trzeba podejść z wielkim szacunkiem.
Liczyłem, że wylosujemy Francję, jeszcze nigdy z nimi nie wygraliśmy, podobnie z Macedonią, więc kiedyś musi być ten pierwszy raz. Z Serbią zawsze walczymy „na noże”, więc będą to na pewno bardzo ciekawe spotkania
Bartosz Jurecki, obrotowy reprezentacji Polski

Zespoły które wylosowaliśmy są nieobliczalne, mają w swoich składach zawodników bardzo mocnych, grających w najlepszych klubach na świecie.
Z Francją mecze zawsze były zacięte i rzeczywiście, często kończyły się porażką. Z Macedonią doznaliśmy dwóch porażek, ale tych meczów nie było dużo. Taki jest jednak sport, wszystko przed nami. Passy mają to do siebie, że kiedyś się kończą, więc mam nadzieję, że Francuzów i Macedończyków złamiemy w domu
Karol Bielecki, rozgrywający kadry

Z moich typów jedynie Francja się sprawdziła. Te pojedynki na pewno będą ciekawe. Ciągle mamy bowiem rachunki do wyrównania. Jesteśmy optymistami, będzie dobrze
Kamil Syprzak, obrotowy

Przed każdym losowaniem powtarzam, że to jakie drużyny ma się w grupie nie ma znaczenia. Każdy przyjeżdża walczyć o medal, my także, a chcąc to osiągnąć, trzeba wygrywać ze wszystkimi
Sławomir Szmal, bramkarz biało-czerwonych

Mamy bardzo ciężkiego przeciwnika, trzeba to szczerze powiedzieć. Jednak trzeba podejść z szacunkiem do wszystkich drużyn, bo musiały one przejść kwalifikacje by się do tego turnieju dostać
Michael Biegler, trener reprezentacji Polski

Mogło być gorzej, mogło być lepiej. Grupa jest dosyć ciężka, ale to było do przewidzenia. Każdy będzie walczył od pierwszej do ostatniej minuty. Będziemy mieli za sobą 15 tys. kibiców w hali i mam nadzieję że miliony przed telewizorami. Damy z siebie wszystko
Michał Szyba

W sobotę o godz. 20 reprezentacja rozegra towarzyskie spotkanie z reprezentacją Danii. Choć rywale nie przyjechali do Krakowa w swoim najmocniejszym składzie, nasi zawodnicy nie umniejszają wartości tego meczu.

- Wydaje się, że mecz towarzyski z Danią nic nie znaczy. Dla nas jest on jednak ważny, ponieważ to kolejna okazja by zaprezentować się polskiej publiczności. Ponadto będziemy mogli przetrenować kilka ciekawych zagrań i po raz ostatni przed Euro rozegrać spotkanie w Kraków Arenie - mówił Kamil Syprzak.

Materiał oryginalny: Piłka ręczna: Polacy przegrali z Danią 23:26 [RELACJA, TRANSMISJA] - Dziennik Zachodni