Piłka ręczna: Remis z Serbią, który może okazać się gorzki

Polscy piłkarze ręczni nie wykorzystali ogromnej szansy, aby już w sobotę wywalczyć awans do igrzysk olimpijskich w Londynie. W drugim spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego, jaki odbywa się w Alicante, biało-czerwoni tylko zremisowali z Serbią 25:25 (15:14).

Gdyby podopieczni trenera Bogdana Wenty wygrali ten pojedynek, wtedy mogliby się już cieszyć z olimpijskich paszportów. Polacy fatalnie rozegrali ostatni fragment meczu. Jeszcze niespełna cztery minuty przed końcem polska drużyna prowadziła 25:22. Niestety, do ostatniej syreny gracze Wenty nie trafili już do siatki rywali. Natomiast Serbowie w ostatniej minucie boju zdobyli dwie bramki. Najpierw Prodanović zdobył gola kontaktowego (25:24), a siedem sekund przed końcem, rywale wykorzystali kontratak (Polacy grali w osłabieniu), Nikcević wyrównał (25:25).
Teraz myśląc o awansie, Polacy muszą w niedzielnym spotkaniu z Hiszpanami wygrać, albo zremisować.

Polska - Serbia 25:25 (15:14)
Polska: Szmal, Wichary - K. Lijewski 2, Kuchczyński, Jachlewski 2, Tkaczyk 4, Bielecki 2, Wiśniewski 4, B. Jurecki 2, Jurasik 4, M. Jurecki 3, Jurkiewicz, M. Lijewski 1, Rosiński 1.
Serbia: Stanic, Marjanac - Sesum 1, Vujin 3, Nikcević 6, Manojlović 1, Toskić, Ilić 5, Prodanović 2, Stojković 5, Beljanski, Cutura 2, Nenadić.