Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piłka ręczna: Wyjazdowe zwycięstwa Grunwaldu Allegro i Ostrovii

J. Pałuba, R. Binczak
Krzysztof Martyński zdobył w Gdańsku 12 goli, a Grunwald Allegro pokonał siódemkę SMS 27:26 A. Szozda
Znakomicie rozpoczęły drugą rundę rozgrywek wielkopolskie zespoły w I lidze piłkarzy ręcznych. Grunwald Allegro Poznań pokonał na wyjeździe SMS Gdańsk 27:26, natomiast Ostrovia wygrała w Warszawie z AZS UW 32:27.

Szczególnie cenne jest zwycięstwo wojskowych, którzy są zagrożeni spadkiem z I ligi. Siódemka trenera Rafała Walczaka zanotowała trzecią wygraną w sezonie i to daje nadzieję na skuteczną walkę o utrzymanie.

Mecz w Gdańsku był wyrównany w I połowie, chociaż w pewnym momencie poznaniacy prowadzili 10:7. W końcówce tej części SMS doprowadził do remisu 12:12. Po przerwie Grunwald uzyskał przewagę i prowadził 20:17, 25:22 i 27:24. Gdańszczanie ambitnie próbowali odrobić straty, ale tego dnia wojskowi nie dali już sobie odebrać zwycięstwa. Znakomitą skutecznością popisał sięw tym pojedynku Krzysztof Martyński, który zdobył aż dwanaście goli. Ale i pozostali zawodnicy ciężko pracowali na sukces, który był zespołowi bardzo potrzebny.

To był udany debiut w roli szkoleniowca Eugeniusza Lijewskiego. Ostrowianie pokonali w Warszawie AZS UW 32:27 i umocnili się na czwartym miejscu w tabeli. Początek spotkania był wyrównany, ale nie dlatego że gospodarze grali tak dobrze, lecz ostrowianie przystąpili do meczu bardzo spięci. W miarę upływu czasu gracze Ostrovii zaczęli dochodzić do głosu. Już w 10. minucie prowadzili 6:4, a w 13. minucie wygrywali 8:5.

W pierwszej odsłonie w ataku nie do zatrzymania był Przemysław Zawidzki, który zdobył siedem goli. W bramce rewelacyjnie spisywał się Błażej Potocki. Golkiper Ostrovii obronił 28 strzałów na 45 oddanych w całym meczu. Po zmianie stron szczypiorniści z Ostrowa spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

- Zagraliśmy rzeczywiście dobrze. Popełniliśmy kilka drobnych błędów, ale nie mieliśmy takich przestojów jak w meczach sparingowych. Widać było, że gra się nam układa - powiedział trener Eugeniusz Lijewski.

SMS Gdańsk - Grunwald Allegro Poznań 26:27 (12:12)