Piłkarki Medyka bez bramek zremisowały z Mitechem. Mistrzynie Polski mają prawo być zmęczone

Mistrzynie Polski piłkarki Medyka POLOmarket Konin w niedzielę tylko zremisowały przed własną widownią z Mitechem Żywiec 0:0 i mając jedno spotkanie zaległe zajmują w tabeli piątą pozycję.

Koninianki miały zdecydowaną przewagę, ale tym razem podopiecznym Romana Jaszczaka zabrakło skuteczności. Sama Ewa Pajor przynajmniej ze trzy razy mogła wpisać się na listę strzelczyń.

– Nasze zawodniczki były wyraźnie zmęczone turniejem kwalifikacyjnym Ligi Mistrzów oraz zgrupowaniem reprezentacji i czwartkowym meczem eliminacyjnym mistrzostw świata ze Szwecją. Z kadrą było aż osiem piłkarek Medyka – powiedział Mirosław Kałużny, kierownik konińskiej drużyny.

Medyczki zdobyły wprawdzie jedną bramkę po strzale głową Pauliny Dudek (67. minuta), ale sędzina dopatrzyła się faulu na bramkarce Mitechu i gola nie uznała.

Drużyna z Żywca niemal wyłącznie się broniła, miała jednak jedną kapitalną okazję do uzyskania bramki. W 14. minucie Mitech miał rzut karny, ale zawodniczka z Żywca strzeliła niecelnie. Poza tym Anna Szymańska musiała obronić tylko jedno, niezbyt zresztą groźne uderzenie.

W 68. minucie kontuzji doznała Gabriela Grzywińska. Prawdopodobnie jest to skręcenie stawu skokowego prawej nogi.

Medyk POLOmarket Konin – MKitech Żywiec 0:0