Piłkarki Medyka gromią najgroźniejsze rywalki

Aleksandra Sikora
Aleksandra Sikora Kamil Strajch
Piłkarki Medyka POLOmarket Konin po raz kolejny potwierdziły swą dominację w kraju. W sobotę w hicie ekstraligi mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe wicemistrza kraju Zagłębie Lubin 4:0 i umocniły się na czele tabeli. Koninianki w dziewiątym spotkaniu obecnego sezonu odniosły ósme zwycięstwo i z dorobkiem 25 punktów otwierają tabelę, wyprzedzając lubinianki o trzy punkty, mimo, że rozegrały o dwa mecze mniej.

Sobotnie spotkanie nie pozostawiło złudzeń, która z drużyn jest lepsza. Zwłaszcza po przerwie dominacja koninianek była zdecydowana, a ich i tak wysokie zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazale.

– Przyznaję, że do przerwy mój zespół grał nerwowo, mieliśmy trochę kłopotów. Mimo wszystko już w tej części zdobyliśmy dwa gole. Po przerwie mecz miał już jednostronny przebieg i prawdę powiedziawszy rywalki powinny być zadowolone, że przegrały tylko w takich rozmiarach. Niektórzy twierdzili po meczu, że mogliśmy wygrać nawet w dwucyfrowym stosunku. Myślę, że wynik 7:0 bardziej odpowiadałby wydarzeniom na murawie – powiedział nam zadowolony szkoleniowiec Medyka POLOmarket Konin Roman Jaszczak.

Ozdobą spotkania były gole Natalii Chudzik, która umieściła piłkę w samym okienku bramki rywalek kapitalnym strzałem z rzutu wolnego nad murem oraz Natalii Pakulskiej, która popisała się pięknym uderzeniem z 25 metrów. Bramkarka zespołu z Konina Anna Szymańska ani razu nie została zmuszona do poważniejszego wysiłku.

We wtorek piłkarki Medyka POLOmarket Konin czeka wyjazdowy mecz 1/8 finału Pucharu Polski z KKP Bydgoszcz. Początek o godzinie 20. Natomiast następny mecz ligowy koninianki rozegrają w sobotę 7 listopada o godzinie 11 w Żywcu z Mitechem. Przed mistrzyniami Polski bardzo pracowity czas. W ciągu trzech tygodni koninianki rozegrają aż siedem spotkań.

Zagłębie Lubin – Medyk POLOmarket Konin 0:4 (0:2). Bramki: 0:1 Aleksandra Sikora (29), 0:2 Natalia Chudzik (42), 0:3 Anna Gawrońska (59), 0:4 Natalia Pakulska (67).
Medyk POLOmarket: Szymańska – Grad, Sławczewa, Grzywińska (20. Nikolić), Foczay – Daleszczyk (46. Dudek), Balcerzak (66.Pakulska) – Sikora, Gawrońska, Chudzik – Tarczyńska.