Piłkarki Medyka Konin 4:0 pokonały KKP Bydgoszcz i awansowały do półfinału Pucharu Polski

W pierwszy weekend kalendarzowej wiosny wznowiona została rywalizacja w Pucharze Polski w piłce nożnej kobiet. Broniące trofeum piłkarki Medyka POLOmarket Konin pewnie pokonały przed własną widownią drużynę KKP Bydgoszcz 4:0 i są już w półfinale obecnej edycji rozgrywek.

W meczu na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie nie było niespodzianki, bo też być praktycznie być nie nie mogło Podopieczne trenera Romana Jaszczaka były zespołem zdecydowanie lepszym, choć, jak przyznał szkoleniowiec Medyka POLOmarket, początkowo grały wyjątkowo nerwowo. Już do przerwy było jednak 2:0, a obie bramki po doskonałych podaniach Patrycji Balcerzak zdobyła Anna Gawrońska. Przewaga koninianek z każdą minutą rosła.W drugiej połowie na 3:0 podwyższyła wynik Marta Woźniak, a rezultat kwadrans przed końcem ustaliła Gawrońska. Zwycięstwo koninianek mogło być wyższe, zabrakło jednak skutecznego wykończenia akcji.

– Po stracie trzeciego gola rywalki już tylko się broniły, więc nie było łatwo o wypracowanie dogodnych sytuacji strzeleckich – stwierdził trener Jaszczak.

Dodajmy, że tuż przed końcem na murawie pojawiła się Marta Kieszkowska, która tym samym zaliczyła debiut w pierwszym zespole aktualnych wicemistrzyń Polski. Cały mecz na ławce spędziła Ewa Pajor, najlepsza piłkarka do lat 17 w Europie w 2013 roku.

– Z ostatniego wyjazdu z reprezentacją do Chorwacji Ewa wróciła z naciągniętymi więzadłami i choć przed meczem lekarz stwierdził, że jest już gotowa do gry, nie chciałem ryzykować i dałem jej jeszcze odpocząć – wyjaśnił Roman Jaszczak.

Półfinały, w których oprócz Medyka POLOMarket Konin znalazły się GOSiRki Piaseczno, Górnik Łęczna i AZS Wrocław, zostaną rozegrane w najbliższy weekend. Na podstawie drabinki rozgrywek wiadomo już, że rywalem Medyka POLOmarket będą GOSiRki Piaseczno, a Górnik Łęczna zmierzy się z AZS Wrocław. Gospodarzy spotkań półfinałowych wyłoni dzisiejsze losowanie w PZPN. Finał Pucharu Polski kobiet rozegrany zostanie 11 czerwca w Ostródzie.

Medyk POLOmarket Konin – KKP Bydgoszcz 4:0 (2:0)
Bramki:
1:0 Anna Gawrońska (22), 2:0 Gawrońska (34), 3:0 Marta Woźniak (56), 4:0 Gawrońska (75).

Medyk POLOmarket: Szymańska – Grzywińska (80. Szewczuk). Sławczewa, Laetitia, Konat – Balcerzak (89. Kieszkowska), Matysik (75. Zawiślak) – Sikora (65. Kamczyk), Pakulska (70. Sołtysiak) – Woźniak, Gawrońska.

Pozostałe wyniki 1/4 finału: LUKS Sportowa Czwórka Radom – GOSiRki Piaseczno 2:4, Mitech Żywiec – Górnik Łęczna 1:3, Unia Racibórz – AZS Wrocław 0:3 walkower (Unia wycofała się z PP, podobnie jak z rozgrywek ligowych).