Piłkarki Medyka Konin rozpoczęły turniej eliminacyjny LM od mocnego uderzenia!

Piłkarki Medyka Konin rozpoczęły turniej eliminacyjny LM od mocnego uderzenia!/ Zdjęcie ilustracyjne Andrzej Muszynski
Piłkarki Medyka POLOmarket Konin uczyniły pierwszy krok na drodze do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń, czyli do grona 32 najlepszych klubowych drużyn Europy. W pierwszym meczu rozgrywanego w Koninie i Kleczewie turnieju fazy grupowej (grupa VII) Ligi Mistrzyń UEFA, mistrzynie Polski pewnie pokonały we wtorek na konińskim stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego mistrza Walii Cardiff Met Ladies 5:0 (3:0) i objęły prowadzenie w tabeli.

Mecz od początku toczył się pod dyktandi koninianek, które od pierwszego gwizdka ruszyły do zdecydowanych ataków. Okazało się, że drużyny dzieli duża różnica klas. Wprawdzie pierwszy strzal Anny Gawrońskiej (3 minb) obronila bramkarka rywalek, a chwilę później poo strzale Agaty tarczyńskiej piłka trafiła w słupek, ale już po 12 minutach, po dwóch bramkach Alelsandry Sikory rezultat brzmial 2:0 dla Medyka POLOmarket Konini spotkanie praktycznie było rozstrzygniete. Później gole nie padał ju z tak szybko, ale tuż przed przerwą Aleksandra Sikora po pięknym lobie w sytuacji oko w oko z bramkarką przeciwniczek skompletowala klasycznego hat tricka.

Po przerwie koninianki jeszcze podwyższyły rezultat, a gdyby podopieczne Romana Jaszczaka były skuteczniejsze, wynik mógł być jeszcze bardziej okazały. W kilku sytuacjach miostrzyniom Polski zabrakło trichę precyzji i szczęścia, ale w głównej mierze przed wyższą porazką mistrzynie Walii, które przed spotkaniem odgrażały się, że "rozpracowały" zespół z Konina, uratowała bramkarka Sara Moreira.

W innym wtorkowym meczu, rozegranym na Stadionie Miejskim w Kleczewie,niespodzianka. Najwyżej spośród drużyn uczestniczacych w turnieju w rankingu UEFA zespół mistrza Litwy Gontra Universitetas Szawle przegral z mistrzem Irlandii Wexford Youths Women’s FC 0:1 (0:0). Jedyną bramkę zdobyła w 67. minucue Jessica Gleeson.

W czwartek, w drugiej serii spotkań, Medyk POLOmarket Konin zmierzy się na stadioniue im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego z mistrzem Irlandii drużyną Wexford Youths Women’s FC (godz. 18), natomiast w Kleczewie litewski Gintra Universitetas Szawle spotka nę z walijskim Cardiff Met Ladies.

Turniej zakończy się w niedzielę. W ostatnich meczach,rozgrywanych równocześnie o godzinie 17, w Koninie mistrzynie Polski zagrają z mistrzyniami Litwy, natomiast w Kleczewie mistrzynie Walii grać będą z mistrzyniami Irlandii. Transmisje na żywo na portalu LM.pl oraz w telewizji internetowej KPSport Do 1/16 finalu Ligi Mistrzyń awansuje tylko zwycięzca turnieju. Mecze tej fazy odbędą się 7/8, a rewanże 14/15 października. Losowanie par 20 sierpnia w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie.

Medyk POLOmarket Konin - Cardiff Met Ladies 5:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Aleksandra Sikora (7), 2:0 Sikora (12), 3:0 Sikora (45), 4:0 Paulina Dudek (49). 5:0 Sikora (90+1)

Medyk POLOmarket: Anna Szymańska - Radoslava Slavcheva, Nikoleta Nikolić, Natalia Chudzik, Maria Ficzay - Katarzyna Daleszczyk (46. Natalia Pakulska), Patrycja Balcerzak, Dagmara Grad, Aleksandra Sikora - Anna Gawrońska (46. Paulina Dudek), Agata Tarczyńska. (68. Jelena Sturanović).