Piłkarki Medyka Konin sensacyjnie pokonały VfL Wolfsburg

LUMAR, MAC
Medyk Konin wygrał z VfL Wolsburg
Mistrzynie Polski piłkarki Medyka POLOmarket Konin kontynuują serię zwycięstw w okresie przygotowawczym przed nowym sezonem. W sobotę koninianki odniosły duży sukces, pokonując na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego słynny VfL Wolfsburg 1:0 (1:0). Jedyną bramkę zdobyła w 10. minucie Liliana Kostowa.

Wprawdzie był to jedynie mecz towarzyski, ale zwycięstwo nad jedną z najlepszych drużyn w kobiecej piłce nożnej, dwukrotnym triumfatorem Ligi Mistrzyń, finalistą ostatniej edycji UEFA Womens Champions League ma swoją wymowę!

Zespołu takiej klasy, nie licząc zwycięzcy LM 2015/16 Olympique Lyon, z którym koninianki zmierzyły się w 1/16 finału ostatniej edycji Ligi Mistrzyń, jeszcze ani w Koninie ani w ogóle w Polsce nie gościliśmy.

Drużyna VfL Wolfsburg, w której występuje jedna z najbardziej utalentowanych polskich piłkarek Ewa Pajor (grała 45 minut drugiej połowy), była zawodniczka Medyka POLOmarket Konin to aktualny wicemistrz i zdobywca Pucharu Niemiec.