Piłkarki Medyka Konin wygrały 3:0 w Sosnowcu

Piłkarki Medyka wygrały w Sosnowcu
Piłkarki Medyka wygrały w Sosnowcu Kamil Strajch
Po przerwie związanej z meczem reprezentacji przegranym 0:3 ze Szwecją wznowione zostały rozgrywki piłkarskiej ekstraligi kobiet. Na 11 dni przed pierwszym spotkaniem 1/16 finału Ligi Mistrzyń z Olympique Lyon, Medyk POLOmarket Konin pewnie wygrał na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec 3:0 (2:0). Koninianki odniosły piąte zwycięstwo w szóstym spotkaniu ligowym i zajmują w tabeli drugie miejsce ze stratą trzech punktów do prowadzącego Zagłębia Lubin, które ma rozegrane jedno spotkanie więcej.

Mecz w Sosnowcu od początku toczył się pod dyktando mistrzyń Polski. Przed przerwą gole zdobyły Agata Tarczyńska i Anna Gawrońska, po zmianie stron rezultat ustaliła Patrycja Balcerzak.

– Jedyne zastrzeżenie, jakie mogę mieć do swoich podopiecznych to fakt, że do przerwy padły tylko dwa gole, bo dogodnych sytuacji strzeleckich było znacznie więcej. Po przerwie dziewczyny miały za zadanie pewnie utrzymać korzystny wynik, specjalnie nie forsując tempa. Zmiany Aleksandry Sikory i Katarzyny Daleszczyk nie były spowodowane ich słabszą postawą, a zmęczeniem meczami reprezentacji – powiedział nam Roman Jaszczak, trener Medyka.

Następne spotkanie ligowe mistrzynie Polski rozegrają w środę. O godzinie 20 koninianki zmierzą się na wyjeździe z KKP Bydgoszcz.

Czarni Sosnowiec – Medyk POLOmarket Konin 0:3 (0:2). Bramki: 0:1 Tarczyńska (19), 0:2 Gawrońska (43), 0:3 Balcerzak (70).

Medyk: Szymańska – Grad, Sławczewa, Grzywińska, Ficzay – Balcerzak, Daleszczyk (46. Dudek), Sikora (77. Zawiślak), Gawrońska, Chudzik – Tarczyńska.