Piłkarki Medyka Konin zdobyły Puchar Polski! Czekały na to pięć lat [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Piłkarki Medyka Konin zdobyły Puchar Polski! Czekały na to pięć lat
Piłkarki Medyka Konin zdobyły Puchar Polski! Czekały na to pięć lat Waldemar Wylegalski
Wicemistrzynie kraju, piłkarki Medyka POLOmarket KWB Konin po raz czwarty w historii klubu (poprzednio 2005, 2006, 20008) sięgnęły po Puchar Polski.

W finałowym spotkaniu tegorocznej edycji koninianki pokonały w niedzielę na stadionie Warty w Poznaniu broniącą trofeum drużynę, aktualnego mistrza Polski Unii Racibórz 2:1 (1:1). Puchar Polski powrócił do Konina po kilkuletniej przerwie, kiedy w pucharowej rywalizacji triumfowały AZS Wrocław oraz trzykrotnie raciborzanki.

Mecz dwóch najlepszych polskich zespołów w piłce nożnej kobiet nie rozczarował, trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Kiedy już wydawało się, że dojdzie do dogrywki, w doliczonym czasie gry składną kontrę medyczek skutecznym strzałem wykończyła Ewa Pajor, przesądzając o zwycięstwie konińskiej drużyny. Ta sama zawodniczka w 78. minucie, także po kontrze, doprowadziła do wyrównania, bo od 34. minuty, po bramce Dominiki Sykorovej prowadziły piłkarki Unii.
- Uważam, że mój zespół odniósł zasłużone zwycięstwo. W początkowych 30 minutach nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji strzeleckich i to się zemściło. Tym razem postanowiłem, że grająca zwykle od początku Ewa Pajor będzie naszym jokerem i wejdzie na murawę, gdy rywalki już będą trochę zmęczone. Okazało się to słusznym pociągnięciem, bo właśnie ona okazała się bohaterką spotkania zdobywając oba gole - stwierdził trener Medyka Roman Jaszczak.