Piłkarki Medyka Konin znów wygrały. W Lubinie były kłopoty, wszystko się jedna dobrze skończyło

mac
Piłkarki Medyka POLOmarket Konin nadal z kompletem punktów prowadzą w tabeli ekstraligi. W ósmej kolejce rozgrywek koninianki odniosły ósme zwycięstwo pokonując na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1, ale po raz pierwszy w obecnym sezonie wygrana przypadła podopiecznym Romana Jaszczaka z kłopotami. Bramkę na wagę trzech punktów dla Medyka zdobyła tuż przed końcem doliczonego czasu gry z rzutu karnego Anna Gawrońska.

– To był horror ze szczęśliwym zakończenie. Rywalki nie przebierały w środkach, grały brutalnie.W ogóle zostaliśmy przyjęci w Lubinie wręcz wrogo. Mimo olbrzymiej przewagi nie potrafiliśmy jej udokumentować, wygraną zapewniając sobie dosłownie w ostatniej chwili – powiedział trener Roman Jaszczak.

A zaczęło się wszystko zgodnie z planem. Wprawdzie w szóstej minucie Anna Gawrońska nie wykorzystała podyktowanego za faul na Ewie Pajor rzutu karnego (trafiła w słupek), ale trzy minuty później koninianki objęły prowadzenie. Kapitalnym uderzeniem z ponad 30 metrów popisała się Natalia Pakulska. Niestety w 17. minucie zrobiło się 1:1. Pięknym strzałem pod poprzeczkę żadnych szans na skuteczną interwencję nie dała Annie Szymańskiej grająca w Zagłębiu Chorwatkia Katarina Kolar.

– Od tego momentu gra toczyła się niemal wyłącznie na połowie Zagłębia. Rywalki broniły się momentami w 10 zawodniczek. To była przysłowiowa obrona Częstochowy, ale rezultat nie ulegał zmianie. Na dodatek w 72. minucie nie wykorzystaliśmy drugiego rzutu karnego. Tym razem strzał Natalii Pakulskiej obroniła Joanna Bugajska. Dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu mój zespół przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść Kolejny rzut karny, znowu za zagranie ręką, na gola dającego nam trzy punkty zamieniła Anna Gawrońska – opowiadał Roman Jaszczak.

Na ligowe boiska piłkarki wrócą 2 listopada. W meczu na szczycie Medyk POLOmarket podejmować będzie o godzinie 13 wicelidera tabeli, broniącą tytułu Unię Racibórz. Przedtem dwa spotkania czekają drużynę narodową. W następną sobotę wyjazdowa, towarzyska konfrontacja z Francją, a 31 października w Grodzisku Wielkopolskim mecz eliminacyjny MŚ'2015 z prowadzącą w naszej grupie Szkocją.

Zagłębie Lubin – Medyk POLOmarket Konin 1:2 (1:1)
Bramki:
0:1 Natalia Pakulska (9), 1:1 Katarina Kolar (17), 1:2 Anna Gawrońska (90+4. karny).
Medyk: Szymańska – Szewczuk, Sławczewa, Laetitia, Konat – Pakulska, Balcerzak żk, Sikora – Pajor, Woźniak, Gawrońska żk.