Piłkarki Medyka POLOmarket Konin ponownie mistrzyniami Polski

Medyk Konin, mistrz Polski
Medyk Konin, mistrz Polski Kamil Strajch
Drużyna Medyka POLOmarket Konin po raz drugi w historii klubu została mistrzem Polski w piłce nożnej kobiet. W niedzielę w ostatniej kolejce rozgrywek ekstraligi koninianki pewnie pokonały na wyjeździe ostatni w tabeli zespół Stilon Gorzów Wielkopolski... i przy równej liczbie zdobytych punktów wyprzedziły Zagłębie Lubin, dzięki korzystnemu bilansowi spotkań bezpośrednich. Trzecie miejsce zajął Górnik Łęczna.

Przed meczem w Gorzowie piłkarki Medyka POLOmarket doskonale zdawały sobie sprawę, że obronią zdobyty w poprzednim sezonie tytuł mistrzowski, jeśli odniosą zwycięstwo. Podopieczne trenera Romana Jaszczaka były zdecydowanymi faworytkami spotkania i nie zaprzepaściły wielkiej szansy na drugie z rzędu mistrzostwo Polski, wygrywając 7:1 (3:0).

Mecz od początku do końca toczył się pod dyktando koninianek. Już pierwsza akcja przyniosła przyniosła drużynie z Konina prowadzenie po strzale Anny Gawrońskiej, co pozwoliło grać spokojnie. Gorzowianki, dla których porażka oznaczała koniec marzeń o pozostaniu w ekstralidze, starały się na ile potrafiły, ale nie były w stanie zagrozić zespołowi trenera Jaszczaka. Drugiego gola zdobyła w 33. minucie Ewa Pajor, a kiedy dwie minuty później na 3:0 rezultat podwyższyła Maria Ficzay było już pewne, że tytuł mistrzowski ponownie trafi do Konina. Po przerwie dominacja podopiecznych Romana Jaszczaka była jeszcze bardziej zdecydowana.

W ostatnim meczu sezonu w mistrzowskim meczu zadebiutowały wreszcie w konińskim zespole, po uzyskaniu pozwolenia na pracę w Polsce, Serbka Nikoleta Nikolić i Białorusinka Anna Pilipienko. Ta druga w debiucie zdobyła dwie bramki dla mistrzyń Polski.

Pechowo zakończył się mecz dla Jagody Szewczuk. Piłkarka Medyka została odwieziona do szpitala z rozciętym czołem i podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Spotkanie na kwadrans zostało przerwane i wznowione po przyjeździe na stadion drugiej karetki. Ponieważ trener Jaszczak dokonał już czterech zmian, za Szewczuk na boisko wybiegła... rezerwowa bramkarka konińskiej drużyny, Ormianka Syuzan Sirkesyan.

Zespół Medyka POLOmarket Konin bynajmniej nie zamierza poprzestać na mistrzostwie kraju. W kończącym się sezonie koninianki mierzą w dublet. W czwartek 11 czerwca podopieczne Romana Jaszczaka w finale Pucharu Polski spotkają się na stadionie w Gdyni z Górnikiem Łęczna i też będą faworytkami. Początek meczu o godzinie 15. Wiele wskazuje na to, w roku jubileuszu 30-lecia klubu piłkarki Medyka sięgną po podwójną koronę, potwierdzając swą dominację w krajowym futbolu.

Ekstraligę kobiet opuszczają Stilon Gorzów Wielkopolski i 1FC Katowice. Na ich miejsce awans wywalczyły Sztorm Gdańsk oraz AZS PWSZ Wałbrzych.

Stilon Gorzów Wielkopolski – Medyk POLOmarket Konin 1:7 (0:3)
Bramki:
0:1 Anna Gawrońska (1), 0:2 Ewa Pajor (33), 0:3 Maria Ficzay (35).0:4 Ewelina Kamczyk (53), 0:5 Anna Pilipienko (64), 0:6 Anna Pilipienko (76), 1:6 Marzena Salamon (90+1), 1:7 Anna Gawrońska (90+2).

Medyk POLOmarket: Anna Szymańska – Sylwia Matysik (46. Jagoda Szewczuk (68. Syuzan Sirkesyan) , Gabriela Grzywińska, Radosława Sławczewa, Maria Ficzay – Patrycja Balcerzak (46. Anna Pilipienko), Nikoleta Nikolić – Aleksandra Sikora (46. Ewelina Kamczyk), Ewa Pajor (46. Natalia Pakulska), Marta Woźniak – Anna Gawrońska.