Piłkarki Medyka POLOmarket Konin w podwójnej koronie

Piłkarki Medyka POLOmarket Konin po raz siódmy w historii, a czwarty z rzędu zdobyły Puchar Polski. W finale rozegranym na stadionie we Włocławku, koninianki pewnie pokonały Górnika Łęczna 3:0 (1:0) i ten sezon, podobnie jak dwa poprzednie, zakończą w podwójnej koronie mistrzyń kraju i triumfatorek Pucharu Polski.

Czwartkowy 32. finał Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet stał na dobrym poziomie, dostarczył sporo emocji i był znacznie bardziej wyrównany niż finał przed rokiem, kiedy koninianki pokonały Górnika Łęczna 5:0. Od początku mecz toczył się jednak przy sporej przewadze mistrzyń Polski. Gdyby podopieczne trenera Romana Jaszczaka były skuteczniejsze, praktycznie po kwadransie losy meczu byłyby rozstrzygnięte. W siódmej minucie kończąca składną akcję drużyny z Konina Liliana Kostowa trafiła piłką w poprzeczkę, w 11. minucie z trzech metrów do siatki nie trafiła Aleksandra Sikora. a w kolejnej akcji spudłowała Anna Gawrońska.

Przewaga koninianek w końcu przyniosła jednak efekt. W 16. minucie uderzenie Katarzyny Daleszczyk zza pola karnego zostało zablokowane, ale piłka odbita od którejś z obrończyń Górnika trafiła wprost pod nogi Agaty Tarczyńskiej, która w sytuacji sam na sam nie dała szans bramkarce rywalek.

Po zdobyciu prowadzenia koninianki nadal przeważały, ale w kilku sytuacjach świetnie interweniowała bramkarka Górnika Łęczna Dorota Wilk. Piłkarki z Łęcznej znacznie rzadziej przedostawały się w okolice bramki mistrzyń Polski, ale choć kilka razy zagroziły bramce mistrzyń Polski, Anna Szymańska do końca zachowała czyste konto.

W drugiej połowie koninianki zdobyły dwa gole, pieczętując zasłużoną wygraną. Najpierw w 58. minucie na listę strzelców wpisała sie Katarzyna Daleszczyk. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzuciła Patrycja Balcerzak, a pozostawiona bez opieki Daleszczyk, pięknym strzałem głową umieściła futbolówkę w siatce. Rezultat ustaliła dziewięć minut przed końcem Anna Gawrońska technicznym strzałem pokonując Dorotę Wilk.

Jako ciekawostkę można podać, że grająca obecnie w barwach Medyka Katarzyna Daleszczyk jeszcze w poprzednim sezonie była zawodniczką Górnika Łęczna, natomiast grające teraz w Górniku Jagoda Szewczuk i Ewelina Kamczyk, to byłe piłkarki zespołu z Konina.

Oprócz Pucharu Polski, zawodniczki Medyka POLOmarket Konin sięgnęły po finansową premię w wysokości 25 tysięcy złotych.

Czasu na świętowanie sukcesu, przynajmniej na razie koninianki będą miały dużo. Już w niedzielę (godz. 11) przed podopiecznymi Romana Jaszczaka kolejny mecz ligowy, na wyjeździe z AZS PWSZ Wałbrzych.

Medyk POLOmarket Konin – Górnik Łęczna 3:0 (1:0). Bramki 1:0 Agata Tarczyńska (16), 2:0 Katarzyna Daleszczyk (58), 3:0 Anna Gawrońska (81).
Medyk POLOmarket: Szymańska – Sikora, Sławczewa, Ficzay, Grad – Balcerzak żk, Daleszczyk, Kostowa, Dudek (81.Zawiślak) – Tarczyńska, Gawrońska (90+4.Chudzik).