Piłkarki Medyka wyeliminowane z Ligi Mistrzyń. Przegrały z Glasgow City 0:3

LUMAR
Medyk przed pierwszym meczem z Glasgow City w Koninie
Medyk przed pierwszym meczem z Glasgow City w Koninie Kamil Strajch
Piłkarki Medyka POLO Market Konin w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Mistrzyń przegrały po dogrywce 0:3 ze szkockim Glasgow City LFC. Choć mistrzynie Polski wygrały pierwszy mecz u siebie 2:0, nie udało się im jako pierwszemu w historii polskiemu zespołowi, awansować do grona 16 najlepszych klubowych drużyn Europy w kobiecym futbolu.

Szkotki od początku spotkania miały sporą przewagę, podopieczne trenera Romana Jaszczaka próbowały kontratakować, ale ich akcje były bardzo szybko przerywane. Anna Szymańska, bramkarka Medyka miała sporo pracy, ale jak zwykle była jednym z najjaśniejszych punktów swego zespołu.

W 31. minucie mistrzynie Szkocji trafiły do konińskiej bramki, ale rosyjska sędzina zauważyła, że Susanne Lappin była na pozycji spalonej. W pierwszej połowie goli więc nie było, z czego grająca po raz pierwszy na sztucznej nawierzchni i przy sztucznym oświetleniu najlepsza drużyna kobieca w Polsce mogła mieć dużą satysfakcję.

Druga odsłona rozpoczęła się bardzo nerwowo, od żółtych kartek dla Szkotek i Polek. W 55. minucie medyczki przed utratą bramki uratowała Radosława Sławczewa, która wybiła piłkę z linii bramkowej, ale cztery minuty później zespół z Glasgow objął prowadzeniem, a gola zdobyła Joanne Love. Szymańska bez szans. W 77. minucie było już 2:0 dla mistrzyń Szkocji, a na listę strzelczyń wpisała się Susan Fairlie. W ostatniej minucie regulaminowego czasu przed ogromną szansą stanęła Anna Gawrońska, ale kapitan zespołu z Konina przegrała pojedynek z Lee Alexander.

Szczęście było blisko, ale o awansie do grona 16 najlepszych zespołów w Europie decydowała dogrywka, a w niej już po pięciu minutach Denise O'Sullivan pozbawiła wszelkich nadziei piłkarki z Wielkopolski zdobywając trzeciego gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. A potem gospodynie broniły się bardzo umiejętnie i to Glasgow City LFC będzie grać w gronie 16 najlepszych klubów w Europie.

W 1/8 finału Glasgow City LFC zmierzy się z FC Zürich, który dwukrotnie wygrał z ŽNK Osijek – 5:2 na wyjeździe i 2:0 u siebie.

Glasgow City LFC – Medyk POLO Market Konin 3:0 (0:0, 2:0).