Piłkarki Medyka wygrały 4:0 i powiększyły przewagę

Konferencja peasowa Medyka przed rundą wiosenną.
Efektownie zainaugurowały wiosenną część rozgrywek ekstraligi piłkarki Medyka POLOmarket Konin. Podopieczne trenera Romana Jaszczaka w niedzielne popołudnie pewnie pokonały na konińskim stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego AZS PWSZ Wałbrzycjh 4:0 (2:0), wygrywając po raz trzynasty w sezonie. Dzięki temu zwycięstwu mistrzynie Polski jeszcze bardziej umocniły się na czele tabeli i zajmującego drugie miejsce Górnika Łęczna, który w 15. kolejce przegrał u siebie z Mitechem Żywiec 2:3, wyprzedzają już o 11 punktów.

Mimo, że większość zawodniczek Medyka POLOmarket mogła odczuwać trudy po występie w reprezentacji Polski na turnieju Cyprus Women's Cup, wyższość koninianek w niedzielnym meczu nie podlegała dyskusji. Prowadzenie w 11. minucie uzyskała Agata Tarczyńska, co z pewnością pozwoliło mistrzyniom Polski grać spokojniej i kontrolować wydarzenia na murawie.Ciekawsza była druga połowa, a najładniejszą z czterech bramek zdobyła cztery minuty przed końcem płaskim strzałem zza linii pola karnego Katarzyna Daleszczyk.

Zastępując w 46. minucie Patrycję Balcerzak, pierwszy raz w mistrzowskim meczu Medyka wystąpiła pozyskana w przerwie zimowej reprezentantka Bułgarii Liliana Kostowa.

A już w środę konininianki po raz kolejny zaprezentują się przed własną widownią. O godzinie 15.30 w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski podejmować będą AZS Wrocław.

Na koniec jeszcze jedna wiadomość, która z pewnością zainteresuje sympatyków kobiecego futbolu. Jest pewne, że w ramach przygotowań do następnego sezonu drużyna POLOmarket Konin zmierzy się z dwukrotnym mistrzem Niemiec i dwukrotnym triumfatorem Ligi Mistrzyń – zespołem VfL Wolfsburg, w którym występuje była piłkarka Medyka Ewa Pajor. Spotkanie odbędzie się 23 lipca na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ulicy Podwale w Koninie.

Medyk POLOmarket Konin – AZS PWSZ Wałbrzych 4:0 (2:0)
Bramki:
1:0 Agata Tarczyńska (11), 2:0 Tarczyńska (45), 3:0 Radosława Sławczewa (71), 4:0 Katarzyna Daleszczyk (86).
Medyk POLOmarket: Szymańska – Grad, Sławczawa, Ficzay, Sikora (78. Zawiślak) – Pakulska, Balcerzak (46. Kostowa), Chudzik (85. Nikolić), Daleszczyk – Gawrońska, Tarczyńska.