Piłkarki Medyka wygrały mecz na szczycie ekstraligi

MAC, LUMAR
Liliana Kostowa zdobyła w Łęcznej dwa gole
Piłkarki Medyka POLOmarketu Konin pokonały na wyjeździe wicemistrzynie kraju Górnika Łęczna 3:0, zapewniając sobie pierwsze miejsce na półmetku zasadniczej części rozgrywek. Było to 10. zwycięstwo mistrzyń Polski w tym sezonie. Podopieczne trenera Romana Jaszczaka po tej wygranej z kompletem 30 punktów objęły prowadzenie w tabeli i mając jeszcze do rozegrania zaległy mecz u siebie z Mitechem Żywiec, wyprzedzają o jedno oczko drużynę z Łęcznej oraz o osiem punktów rewelacyjnego beniaminka UKS SMS Łódź.

Konfrontacja dwóch najlepszych polskich zespołów po raz kolejny udowodniła, że piłkarki z Konina na krajowym podwórku nie mają godnego siebie rywala. Zespół z Łęcznej bardzo się starał, walczył bardzo ambitnie, z olbrzymią determinacją, chwilami bardzo ostro, ale i tak nic nie wskórał przegrywając wyraźnie.

Kluczowym momentem meczu były ostatnie sekundy pierwszej połowy, kiedy bramkę strzeliła po kolosalnym zamieszaniu Liliana Kostowa. Po zmianie stron dominacja koninianek nie podlegała już dyskusji. 10 minut po wznowieniu gry po raz drugi na listę strzelców wpisała się Kostowa, kierując do siatki piłkę odbitą przez bramkarkę po strzale Aleksandry Sikory. Dzięki golom zdobytym w sobotę, Kostowa z 12 trafieniami prowadzi w klasyfikacji snajperek, o dwa trafienia wyprzedzając kapitan Medyka Annę Gawrońską oraz byłą zawodniczkę konińskiej drużyny Ewelinę Kamczyk (obecnie Górnik Łęczna). Wynik sobotniego meczu ustaliła w 61. minucie technicznym uderzeniem Paulina Dudek. To była najładniejsza bramka meczu.

– Do momentu straty pierwszego gola zdeterminowane rywalki, za przyzwoleniem wyrozumiałej dla nich pani arbiter, grały tak ostro, że obawiałem się o zdrowie moich zawodniczek. Po przerwie podłamane piłkarki z Łęcznej nie miały już nic do powiedzenia i powinny być szczęśliwe, że przegrały tylko w takich rozmiarach – powiedział Roman Jaszczak, trener mistrzyń Polski.

Termin zaległego spotkania Medyk POLOmarket Konin – Mitech Żywiec nie jest jeszcze ustalony. Wiadomo natomiast, że jeszcze w bieżącym roku rozegrane zostaną trzy kolejki drugiej rundy zasadniczej części sezonu. 5 listopada mistrzynie Polski o godzinie 13.15 zmierzą się na wyjeździe z AZS PSW Biała Podlaska, 12 listopada o godzinie 13 podejmą na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale w Koninie Sztorm Gdańsk, zaś 19 listopada o godzinie 11 zagrają wyjazdowe spotkanie z AZS Wrocław.

Górnik Łęczna – Medyk POLOmarket Konin 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 Liliana Kostowa (45+2), 0:2 Kostowa (55), 0:3 Paulina Dudek (61).
Medyk: Szymańska – Sikora, Grad, Sławczewa, Guściora, Dudek – Sałata (46. Balcerzak), Pakulska, Daleszczyk, Gawrońska, Kostowa.