Piłkarki Medyka wygrały w Szczecinie przed wyjazdem do Brescii

Natalia Paulska
Piłkarki Medyka POLOmarket Konin już po raz ósmy wygrały w tym sezonie w ekstralidze. W meczu dziewiątej kolejki mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe Olimpię Szczecin 6:0. Podopieczne Romana Jaszczaka z kompletem 24 punktów zajmują w tabeli drugie miejsce, ze stratą dwóch punktów do Górnika Łęczna, ale mają rozegrany jeden mecz mniej. Górnik Łęczna i GOSiR Piaseczno zostały ukarane odjęciem jednego punktu za brak zespołów młodzieżowych.

Klub z Konina zaangażowany w rozgrywki Ligi Mistrzyń występował o przełożenie spotkania w Szczecinie, jednak Olimpia, w przeciwieństwie do Mitechu Żywiec i AZS PWSZ Wałbrzych, nie wyraziła na to zgody. Nic to szczeciniankom nie pomogło, przegrały wysoko, choć aż do 52. minuty utrzymywały rezultat bezbramkowy.

– Naszym celem była wygrana jak najmniejszym nakładem sił i uniknięcie kontuzji. Cel, choć zwłaszcza Paulina Dudek jest mocno poobijana, został zrealizowany. Teraz myślimy już o czwartkowym rewanżowym meczu z Brescią – powiedział Roman Jaszczak, trener Medyka POLOmarket. – W Szczecinie już w pierwszej połowie powinniśmy zdobyć przynajmniej pięć bramek. W drugiej części meczu worek z bramkami szybko został rozwiązany i szczecinianki powinny być zadowolone, że przegrały tylko w takich rozmiarach. Tylko z sytuacji, które mój zespół wypracował po przerwie wynik spokojnie mógł być dwucyfrowy – stwierdził Roman Jaszczak.

Przed czwartkowym meczem trener Jaszczak oszczędzał niektóre zawodniczki. Tylko w drugiej połowie wystąpiły Aleksandra Sikora i Maria Ficzay, a na ostatni kwadrans do bramki weszła rezerwowa bramkarka Monika Sowalska. Nie grała w Szczecinie kapitan konińskiego zespołu Anna Gawrońska, której występ w Brescii stoi niestety pod znakiem zapytania.

W wyjściowym składzie Medyka zadebiutowały w Szczecinie Klaudia Olejniczak i Klaudia Łasicka, a ekstraligowy debiut zaliczyła Anna Maria Zając, która w 70. minucie zastąpiła Katarzynę Daleszczyk.

Olimpia Szczecin – Medyk POLOmarket Konin 0:6 (0:0). Bramki: 0:1 Katarzyna Daleszczyk (52), 0:2 Aleksandra Sikora (54), 0:3 Natalia Pakulska (58), 0:4, Liliana Kostowa (67), 0:5 Agata Guściora (84), 0:6 Pakulska (85).

Medyk POLOmarket: Szymańska (75. Sowalska) – Olejniczak (46. Sikora), Grad, Sławczewa, Guściora, Łasicka (46. Ficzay żk) – Balcerzak, Pakulska, Dudek – Daleszczyk (70. Zając), Kostowa.