Piłkarki Polomarket Medyka Konin strzeliły w Częstochowie Golowi aż 10 goli

Już tylko jednej wygranej brakuje mistrzyniom Polski piłkarkom Medyka POLOmarket Konin, żeby zakończyć sezon z kompletem punktów w ekstralidze. W niedzielę koninianki zanotowały 16. zwycięstwo w rozgrywkach, gromiąc na wyjeździe Gola Częstochowa 10:0.

Mecz był jednostronnym widowiskiem, gra niemal wyłącznie toczyła się na połowie częstochowianek. Praktycznie tylko raz, jeszcze w pierwszej połowie, piłkarki Gola spróbowały zagrozić bramce Anny Szymańskiej.

Dominacja mistrzyń kraju nie podlegała dyskusji, mimo, że wystąpiły w mocno osłabionym składzie. Do wcześniej kontuzjowanych zawodniczek dołączyły jeszcze Anna Gawrońska, którą wyeliminowały obowiązki trenerskie oraz Gabriela Grzywińska, pauzująca z powodu żółtych kartek.

W niedzielę hat trickiem popisała się Aleksandra Sikora. Najładniejszego gola zdobyła pięknym uderzeniem z woleja Jagoda Szewczuk, już w doliczonym czasie ustalając rezultat spotkania.

W Częstochowie ekstraligowy debiut zanotowała Magdalena Domańska. Na słowa pochwały zasługuje inna młoda zawodniczka Ewa Sobolewska, która po raz pierwszy zagrała w podstawowym składzie i spisała się bez zarzutu.

– Im gramy młodszym składem, tym wyżej wygrywamy – żartował po meczu trener Medyka POLOmarket Roman Jaszczak.

Gol Częstochowa – Medyk POLOmarket Konin 0:10 (0:3). Bramki: 0:1 Sylwia Matysik (24), 0:2 Aleksandra Sikora (33), 0:3 Paulina Zawiślak (43), 0:4 Ewelina Kamczyk (56), 0:5 Sikora (64), 0:6 Kamczyk (77), 0:7 Ewa Pajor (78), 0:8 Patrycja Balcerzak (88), 0:9 Sikora (90), 0:10 Jagoda Szewczuk (90+2).