Piłkarska liga kobiet: Skuteczne dziewczyny

MAKA
Medyk/POLOmarket pokonał w 18. kolejce piłkarskiej ekstra-ligi kobiet Pragę 4:1 (1:1). Niespodziewanie pierwszą bramkę strzeliły warszawianki, ale podpieczne Romana Jaszczaka jeszcze przed przerwą wyrównały, w drugiej połowie panowały niepodzielnie na boisku.

W 12. serii grupy zachodniej pierwszej ligi wielkopolskie zespoły też zwyciężały. Poznaniak pokonał Rolnika Biedrzychowi-ce 2:1 (1:0). W 44. minucie Anna Lewandowska po dośrodkowaniu z wolnego strzeliła gola do szatni.

W 53. minucie Natalia Pieronek wyrównała, ale odpowiedź podopiecznych Przemysława Mielcarka była błyska-wiczna. 120 sekund później Natalia Jacuk pokonała bramkarkę Rolnika, Annę Józefczyk i trzy punkty zostały w Poznaniu.

Medyk/Franspol II wygrał 2:0 (2:0) z MKS Tuszyn. Koninianki wygraną zapewniły sobie już do przerwy, gdy do siatki rywalek trafiły Paulina Nowaczyk (20) i Anna Kulczak (38).