Piłkarska trzecia liga: Na razie nie ma siły na Ostrovię Ostrów

W grupie drugiej piłkarskiej trzeciej ligi nie ma na razie mocnych na Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski. W sobotę, w 9. kolejce rozgrywek, wyższość lidera musiał uznać Lubuszanin Trzcianka, który przegrał w Ostrowie w sposób bezdyskusyjny 0:3. Tym razem podopieczni Marka Nowickiego wygraną zapewnili sobie bardzo szybko.

Piłkarze rewelacyjnego beniaminka po czterech minutach gry prowadzili 2:0 i rywalizacja praktycznie była rozstrzygnięta. Na listę strzelców wpisali się Krzysztof Gościniak i Daniel Kaczmarek. Jeżeli goście z Trzcianki, po otrzymanych w przerwie radach trenera, mieli jeszcze jakieś nadzieje na odwrócenie losów meczu, tuż po wznowieniu gry rozwiał je trzecim golem dla Ostrovii Marek Szymanowski.

Ta bramka całkowicie podcięła skrzydła przyjezdnym, którzy w całym spotkaniu tylko kilka razy zagrozili bramce Dominika Sadowskiego. Najgroźniejszy strzał oddał w 40 minucie Wojciech Oczkowski, ale golkiper Ostrovii pewnie interweniował. Gospodarzom zupełnie nie przeszkodził fakt, że w zespole zabrakło dwóch zawodników. Kontuzjowany jest Konrad Rusek, zaś Damian Izydorski nie wystąpił z powodu choroby. W 80. minucie na boisku pojawił się debiutujący w trzecioligowych rozgrywkach Michał Janoś.

W spotkaniu kolejki, dotychczasowy wicelider Sokół Kleczew raczej niespodziewanie przegrał u siebie z Unią Swarzędz 1:2. Ten wynik sprawił, że teraz to zespół ze Swarzędza plasuje się w tabeli na drugiej pozycji.

Piłkarze Sokoła, jak niemal zawsze w obecnym sezonie, zaczęli mecz mało skoncentrowani i już po czterech minutach było 0:1.Mateusz Świergiel otrzymał "prezent" od gospodarzy i nie zmarnował okazji. Kleczewianie wyrównali w 30. minucie za sprawą Jakuba Antosika, ale później, mimo przewagi i wielu sytuacji strzeleckich, gola już nie zdobyli. Skuteczniejsza okazała się Unia, która tuż przed końcem spotkania zapewniła sobie zwycięstwo po strzale Łukasza Lebiody..

- Nie ukrywam, że taka porażka, po bramce straconej w ostatnich sekundach, jest bardzo bolesna. Zwłaszcza, że rozegraliśmy dobre zawody. Przede wszystkim zawiodła skuteczność. Przegraliśmy pierwszy mecz w sezonie, ale kiedyś musiało to nastąpić. Nie pozostaje nic innego, jak szybko się pozbierać i koniecznie przywieźć trzy punkty z Pakości - stwierdził trener Sokoła Tomasz Mazurkiewicz.

Bardzo efektownie wypadł debiut w roli pierwszego szkoleniowca Polonii Środa Wielkopolska Roberta Halaburdy, bowiem jego podopieczni rozgromili Piasta Kobylin 6:0, w niedzielnym meczu strzelając więcej bramek, niż w poprzednich ośmiu spotkaniach łącznie.

Efektowne zwycięstwo odniosła również Cuiavia Inowrocław, która nieźle radzącemu sobie dotąd beniaminkowi z Mogilna zaaplikowała pięć bramek na stadionie rywala. Pogoń, choć po 18. minutach przegrywała już 0:2, zdołała wprawdzie doprowadzić do remisu, ale końcówka należała zdecydowanie do zespołu z Inowrocławia.

Nadal nie wiedzie się piłkarzom Lubońskiego KS Fogo. W sobotę beniaminek doznał kolejnej bolesnej porażki przegrywając na własnym stadionie z Wdą Świecie aż 0:3. Goście już w 12. minucie objęli prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za faul Sebastiana Maćkowskiego. i do końca kontrolowali wydarzenia na boisku Byli zespołem piłkarsko lepszym wygrywając jak najbardziej zasłużenie. Podopieczni Marcina Drajera nie zdołali sprawić prezentu sponsorowi oraz kierownikowi drużyny, którzy obchodzili w sobotę imieniny.

Niespodzianką jest bezbramkowy remis w Wągrowcu w meczu Nielby z GKS Dopiewo, gdyż po dwóch ostatnich wygranych, a zwłaszcza po solidnym laniu jakie żółto-czarni urządzili w środę w Lesznie tamtejszej Polonii Astromal (7:2), spadkowicz z drugiej ligi był zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania.

Tymczasem leszczynianie bardzo szybko otrząsnęli się po wspomnianym laniu i w sobotę, mimo że gola stracili już w drugiej minucie, przywieźli komplet punktów z Pakości. Mecz odbywał się w bardzo trudnych warunkach i z tego powodu w 31. minucie został nawet na dwanaście minut przerwany.

Tabelę nadal zamyka Górnik Konin, który tym razem uległ na wyjeździe niepokonanemu beniaminkowi Unii Solec Kujawski 1:2.

9. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej

Luboński KS Fogo - Wda Świecie 0:3 (0:2), Bramki: 0:1 Łukasz Wenerski (12-karny), 0:2 Piotr Żurek (38), Łukasz Subkowski (72).

Sokół Kleczew - Unia Swarzędz 1:2 (1:1). Bramki: 0:1 Mateusz Świergiel (4), 1:1 Jakub Antosik (30), 1:2 Łukasz Lebioda (90).

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Sapa Lubuszanin Trzcianka 3:0 (2:0). Bramki: 1:0 Krzysztof Gościniak (3), 2:0 Daniel Kaczmarek (4), 3:0 Marek Szymanowski (46).

Nielba Wągrowiec - GKS Dopiewo 0:0

Notecianka Pakość - Polonia 1912 Astromal Leszno 1:2 (1:1). Bramki: 1:0 Roger Babiarz (2), 1:1 Łukasz Bugzel (22), 1:2 Bogumił Ceglarek (73).

Unia Solec Kujawski - Górnik Konin 2:1 (0:0). Bramki: 1:0 Szymon Raczyński (69. karny), 2:0 Doudou Ndao (81), 2:1 Maciej Adamczewski (88).

Pogoń Mogilno - Cuiavia Inowrocław 2:5 (1:2). Bramki: 0:1 Paweł Mądrzewski (12), 0:2 Dawid Janicki (18),1:2 Mirosław Maciejewski (20), 2:2 Bartłomiej Czaplewski (69), 2:3 Adrian Raszka (74), 2:4 Borys Klimczewski (79), 2:5 Michał Zawada (87).

Polonia Środa Wielkopolska - Piast Kobylin 6:0 (2:0). Bramki: 1:0 Maciej Gendek (21), 2:0 Maciej Kononowicz (37), 3:0 Piotr Loba (49), 4:0 Kononowicz (59), 5:0 Michał Wawszczak (63), 6:0 Paweł Przybyłek (84).