Piłkarska trzecia liga: Piłkarze Polonii Astromal Leszno na znak protestu nie wyszli na boisko

Sobotnio-niedzielna 14. kolejka spotkań w grupie drugiej piłkarskiej trzeciej ligi przyniosła wiele bramek, ale też niespodziewanych emocji, co ciekawe przede wszystkim bozaboiskowych. Nie doszedł bowiem do skutku mecz w Lesznie. Piłkarze Polonii Astromal odmówili przystąpienia do gry w spotkaniu z Cuiavią Inowrocław protestując w ten sposób przeciwko brakowi pomocy dla pierwszego zespołu ze strony miasta, mimo wielokrotnych obietnic. Cuiavia otrzyma punkty walkowerem.

Nie powiodło się w sobotę liderowi Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Podopieczni Marka Nowickiego przegrali na wyjeździe z Unią Solec Kujawski 0:1, jeden punkt tracąc już w doliczonym czasie gry, kiedy bramkę strzelił dla gospodarzy Patryk Straszewski. Ostrowianie mogą mówić o pechu, bo byli w tym meczu stroną przeważającą, stworzyli więcej sytuacji strzeleckich i z przebiegu gry nie zasłużyli na porażkę. Na trzecioligowych boiskach zadebiutował w sobotę Krystian Tomczak, który w bramce Ostrovii zastąpił kontuzjowanego Dominika Sadowskiego. Był to udany debiut, Tomczak popisał się kilkoma udanymi interwencjami.

Na potknięciu lidera skorzystał między innymi Sokół Kleczew, który w spotkaniu zespołów z dużymi aspiracjami pokonał przed własną widownią Polonię Środa Wielkopolska 2:1. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w 34. minucie Łukasz Pietrzak, wykorzystując sytuację sam na sam ze Sławomirem Janickim. Przyjezdni wyrównali jeszcze przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową Piotra Loby. Decydującego gola strzelił osiem minut przed końcem wprowadzony chwilę wcześniej na murawę Łukasz Urban.

Bardzo interesujące spotkanie zobaczyli kibice w Swarzędzu, gdzie Unia przegrała z coraz lepiej spisującym się beniaminkiem Lubońskim KS Fogo 2:3. Mecz mógł się podobać, oba zespoły przeprowadziły wiele ładnych akcji, było wiele sytuacji podbramkowych. Skuteczniejsi okazali się lubonianie zdobywając bardzo cenne punkty. Dla Unii to trzecia porażka z rzędu.

- Nie ukrywam, że bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Ta wygrana oraz ta sprzed tygodnia z Górnikiem Konin daje nam trochę spokoju. Gdybyśmy te mecze przegrali, nasza sytuacja byłaby już niewesoła. W tym roku przed nami jeszcze dwa mecze na własnym stadionie. Mam nadzieję, że jeszcze poprawimy dorobek punktowy i w dobrej sytuacji udamy się na zimową przerwę. Uważam, że w Swarzędzu wygraliśmy zasłużenie, choć mecz nie ułożył się po naszej myśli, bo przegrywaliśmy już 0:2. Dobrze, że jeszcze przed przerwą Łukasz Kubiak zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego kontaktowego gola. Bardzo udane okazały się zmiany, a rezerwowy Jakub Mikołajczyk najpierw doprowadził do wyrównania, a następnie przechylił szale zwycięstwa na naszą korzyść - powiedział trener lubonian Marcin Drajer.

Pięć bramek padło także w Koninie, gdzie zamykający tabelę Górnik, mimo nieudanego początku, wreszcie wygrał pokonując 3:2 Nielbę Wągrowiec. Dwie bramki dla gospodarzy, w tym decydującą cztery minuty przed końcem, strzelił z rzutów karnych Bartosz Modelski. Innym bohaterem był Arkadiusz Bajerski, który po wejściu na boisko wniósł wiele ożywienia do poczynań podopiecznych Damiana Łukasika, wywalczył pierwszą jedenastkę, zdobył gola. Mecz odbywał się w bardzo trudnych warunkach przy padającym śniegu. W Koninie wszyscy mają nadzieję, że ten mecz będzie dla zespołu Górnika przełomowy i teraz będzie już znacznie lepiej.

Trzy punkty zdobył również, także plasujący się w strefie spadkowej GKS Dopiewo, dość niespodziewanie wygrywając 3:0 w Trzciance. Rewelacyjnie w ostatnim czasie spisuje się Notecianka Pakość, która odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu, tym razem u siebie z Pogonią Mogilno.

W jedynym spotkaniu niedzielnym Piast Kobylin u siebie przegrał z wiceliderem Wdą Świecie aż 0:6. Wda traci do Ostrovii już tylko dwa punkty, a Sokół Kleczew trzy.

14. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej

Unia Swarzędz - Luboński KS Fogo 2:3 (2:1). Bramki: 1:0 Mateusz Świergiel (20), 2:0 Łukasz Lebioda (28), 2:1 Łukasz Kubiak (35), 2:2 Jakub Mikołajczyk (70), 2:3 Mikołajczyk (82).

Sokół Kleczew - Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (1:1). Bramki
: 1:0 Łukasz Pietrzak (34), 1:1 Piotr Loba (43), 2:1 Łukasz Urban (82).

Górnik Konin - Nielba Wągrowiec 3:2 (0:1). Bramki:
0:1 Karol Gregorek (10), 1:1 Bartosz Modelski (73. karny), 2:1 Arkadiusz Bajerski (76), 2:2 Łukasz Spławski (78), 3:2 Modelski (86. karny).

Sapa Lubuszanin Trzcianka - GKS Dopiewo 0:3 (0:0). Bramki
: 0:1 Jakub Budzyń (71), 0:2 Budzyń (86), 0:3 Filip Trębacz (87).

Unia Solec Kujawski - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 1:0 (0:0). Bramka: Patryk Straszewski (90+2).

Notecianka Pakość - Pogoń Mogilno 2:1 (0:0). Bramki: 1:0 Kamil Kala (77), 2:0 Kala (82), 2:1 Krzysztof Szal (90+2).

Piast Kobylin - Wda Świecie 0:6 (0:4). Bramki: 0:1 Paweł Olszewski (3), 0:2 Łukasz Subkowski (7), 0:3 Bartosz Czerwiński (14), 0:4 Subkowski (44), 0:5 Czerwiński (58), 0:6 Adrian Talaśka (75).
Polonia 1912 Astromal Leszno - Cuiavia Inowrocław - mecz się nie odbył.