Piłkarski Puchar Polski: Oldboye Lecha wygrali najwyżej

Bardzo interesująca i niezwykle zacięta była rywalizacja w drugiej rundzie rozgrywek piłkarskiego Pucharu Polski w strefie poznańskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Pięciokrotnie o awansie musiały decydować rzuty karne.

W taki właśnie sposób Polonia II Środa Wielkopolska po wyjazdowym bezbramkowym remisie wyeliminowała Jamajkę Cynk Boys Śrem, wygrywając w karnych 3:1, Korona Bukowiec również po wyjazdowym bezbramkowym remisie zwyciężyła Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski, skuteczniej wykonując karne 3:2, Promień Opalenica okazał się lepszy od Poznań FC, zwyciężając w karnych 4:3 po remisie 2:2, Tornado Trzebaw, które po remisie 4:4 pokonało 4:3 w karnych Pobiedziki-Light ERP Pobiedziska oraz Orzeł Łowyń, który w karnych zwyciężył 5:3 Rzemieślnika Kwilcz po remisie 3:3. Trzy ostatnie drużyny triumfowały występując przed własną widownią.

W sposób najbardziej efektowny awans wywalczyli Oldboye Lecha Poznań, pokonując Bolę 06 Poznań aż 7:2. Byli lechici rozpoczęli mecz z Mirosławem Okońskim w wyjściowym składzie, ale wynik "otworzył" w 24. minucie Sławomir Mizgalski po dokładnym podaniu Pawła Kaczorowskiego, kiedy "Okonia" nie było już na murawie. Mizgalski był zresztą bohaterem spotkania, strzelił pięć bramek. Dwie pozostałe uzyskał Arkadiusz Bąk. Piłkarze Boli pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 54. minucie po strzale Bartosza Miedzińskiego, kiedy rezultat brzmiał już 5:0 , a po raz drugi Jacka Przybylskiego zmusił do kapitulacji w 68. minucie Artur Długosz, przy stanie 6:1. Strzelecki popis swój i kolegów zakończył w 85. minucie Mizgalski ustalając wynik spotkania na 7:2.

Oldboye wystąpili w następującym składzie: Jacek Przybylski - Marek Rzepka (51. Mariusz Skrzypczak), Waldemar Kryger, Marcin Drajer, Czesław Owczarek - Paweł Kaczorowski, Arkadiusz Bąk, Sławomir Twardygrosz, Krzysztof Piskuła - Sławomir Mizgalski, Mirosław Okoński (22. Karol Brodowski).

Równie przekonująco awansowali Sędziowie WZPN Poznań, którzy wygrali z występującym w poznańskiej B klasie KS Sarbia 5:0. Sędziowska drużyna, której średnia wieku przekracza 30 lat dość wyraźnie przewyższała rywali z klasy B. Dwie bramki strzelił Maciej Cebulski, a po jednej Łukasz Glabś, Robert Pawlicki i Łukasz Araszkiewicz.

Losowanie par trzeciej rundy PP w strefie poznańskiej dzisiaj. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 12 września.

Komplet wyników II rundy PP
Jamajka Cynk Boys Śrem - Polonia II Środa Wielkopolska 0:0, karne 1:3; KS Gniezno - Czarni Czerniejewo 0:2; Zawisza Dolsk - GKS Gułtowy 3:0 walkower, goście nie przyjechali do Dolska; Lech Poznań (oldboje) - Bola 06 Poznań 7:2; Promień Opalenica - Poznań FC 2:2, karne 4:3; Tornado Trzebaw - Pobiedziki-Light ERP Pobiedziska 4:4, karne 4:3; Suchary Suchy Las - Przemysław Poznań 3:0; Tarnovia II Tarnowo Podgórne - GKS Golęczewo 4:2; Sędziowie WZPN Poznań - KS Sarbia 5:0; Warta Obrzycko - Orzeł Słopanowo 1:2; Orzeł Łowyń - Rzemieślnik Kwilcz 3:3, karne 5:3; OSiR Przeźmierowo - Tęcza Lulin 6:2; Tęcza Skrzynki - Szturm Junikowo Poznań 1:2; Zieloni Lubosz - Warta Wartosław 5:1; KS Gaj Wielki - Pieczarka Wielichowo 3:1; Okoń Sapowice - Orzeł Granowo 1:4, Orzeł Rostarzewo - Piast Jabłonna 5:1; Dąb Bolewice - Inter Zdrój 3:1; Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Korona Bukowiec 0:0, karne 2:3.